Borderterjers

Border Terrier
Borderterjeri ir vidēja izmēra terjeri ar raksturīgu ūdram līdzīgu galvu. Tie ir, galvenokārt, darba suņi, un tā arī tie izskatās. Tiem ir raupjš, blīvs apmatojums, kas var būt dažādās krāsās, tostarp rudā, kvieškrāsas, sirmā ar dzeltenbrūnu vai gaišzilā un dzeltenbrūnu. Pieaugušu tēviņu vidējais augstums skaustā ir 30,5 cm, bet svars — no 6 līdz 7 kg. Pieaugušu mātīšu augstums skaustā ir apmēram 28 cm, bet svars — no 5 līdz 6,5 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Borderterjeri pirmo reizi parādījās 18. gadsimtā un kopš tā laika ir maz mainījušies. Tie tika izmantoti kā darba terjeri skotu apdzīvotajās teritorijās, kur tie medīja mājlopus apdraudošās lapsas. Vēsturiski šīs šķirnes suņi bijuši pazīstami kā Rīdvoteras terjeri un Koketdeilas terjeri, bet mūsdienās šķirnes nosaukums ir borderterjers. Lauku apvidos tie joprojām ir darba terjeri, bet pilsētās pilda, galvenokārt, ģimenes pavadoņa uzdevumus.

Temperaments

Borderterjers ir sirsnīgs un jautrību mīlošs suns. Tas ir drošsirdīgs, spējīgs pielāgoties un labsirdīgs pret cilvēkiem, it īpaši bērniem. Šiem visnotaļ komunikablajiem suņiem piemīt tāda rakstura šķautne kā neatkarība un vēlme patstāvīgi pieņemt lēmumus. Borderterjeram patīk dzīties pakaļ zaķiem un vāverēm, taču, nodrošinot socializāciju un saudzīgu sapazīstināšanu, tie ar pārējiem mājdzīvniekiem dzīvo saticīgi. Suns vienlīdz labi jūtas mājās gan pilsētā, gan laukos.

Veselība

Borderterjeri kopumā ir ļoti veselīgi suņi. Lai arī tiem ir dažas šķirnei raksturīgas problēmas (piemēram, acu problēmas, epilepsija), tās ir samērā retas.

Fiziskās aktivitātes

Borderterjeri ir ļoti aktīvi suņi, kas audzēti medīšanai un kam piemīt izteikti mednieka instinkti. Tiem katru dienu nepieciešamas vismaz stundu ilgas fiziskās aktivitātes, taču tiem ļoti patiks, ja tā būs ilgāka. Tie var dzīties pakaļ jebkurai to uzmanību piesaistījušai nelielai radībai neatkarīgi no situācijas. Šī iemesla dēļ tie var iekulties nepatikšanās, taču saimnieks, kas to izprot un kopš maza vecuma nodrošina atbilstīgu dresūru, sapratīs, ka tos var izdresēt ļoti labi.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Īsais, blīvais borderterjera apmatojums nozīmē, ka nekādu īpašu prasību attiecībā uz tā kopšanu nav. Sirojumu laikā pavilnā un akotā ieķērušies netīrumi iztīrāmi sukājot, un šiem suņiem varētu būt labi laiku pa laikam izplūkāt izkritušo apmatojumu.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.