Bretaņas spaniels

Brittany
Šim vidēja izmēra, zemajam sunim ir vidēji garš apmatojums, kas var būt oranžs ar baltu, aknu brūns ar baltu, melnbalts, trīskrāsains vai salns (krāsains apmatojums sajaukumā ar sirmi baltu). Pilnībā pieauguša Bretaņas spaniela tēviņa augstums skaustā ir 48–51 cm, bet mātīšu augstums skaustā ir no 47 līdz 50 cm. Pieaugušu suņu svars ir apmēram 14–18 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda trakulīgas pastaigas ar lielu fizisko slodzi
 • Izbauda par divām stundām ilgāku pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Šis suns, savulaik nosaukts par Bretaņas spanielu, ir franču medību suns, ko izmanto medīšanai, uzrādīšanai un medījuma atnešanai un kura nosaukums atvasināts no reģiona — Bretaņas — nosaukuma. 19. gadsimta vidū uz kontinentu atceļojušie britu sīkmuižnieki, kas medīja irbes un slokas, uz Francijas īpašumiem ņēma līdzi savus pointerus un seterus, kur tie sakrustojās ar vietējiem medību suņiem. Tie uzskatīts, ka Bretaņas spaniels, kas mūsdienu Francijā ir viens no izplatītākajiem medību suņiem, veidojies, krustojoties gordonseteram, angļu seteram un fugrē franču spanielam.

Temperaments

Bretaņas spaniels ir bezbēdīgs, mīlošs, rotaļīgs un maigs ģimenes suns. Šim sunim, kas labi satiek gan ar cilvēkiem, gan ar citiem suņiem, patīk būt ģimenes lokā. Šis enerģijas pārpilnais, žirgtais un enerģiskais suns mīl uzturēties ārpus telpām.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, Bretaņas spanieliem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus. Šīs šķirnes suņiem reizēm ir iespējama arī epilepsija.

Fiziskās aktivitātes

Bretaņas spanielam piemīt liela izturība un katru dienu ir nepieciešamas divas vai vairāk stundu ilgas fiziskās aktivitātes. To nepieciešams nodarbināt gan garīgi, gan fiziski, un tā daudzpusīgums nozīmē, ka to var izdresēt, lai tam patiktu visi suņu sporta veidi un brīvā laika nodarbes no flaibola līdz sacensībām lauka apstākļos.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Vidēji garais apmatojums ir gluds vai nedaudz viļņains ar dažām garāka apmatojuma šķipsnām uz priekškājām un biezākām šķipsnām uz pakaļkājām. Vajadzētu pietikt ar izsukāšanu divas reizes nedēļā. Reizi nedēļā jāpārbauda un vajadzības gadījumā jāiztīra ausis.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.