Buldogs

Bulldog
Buldogam ir īss, spēcīgs ķermenis un samērā nokarena āda (it īpaši galvas, kakla un plecu daļā). Vēl viena savdabīga iezīme ir lielais galvaskauss. Buldogs var būt raibs, rudos toņos, dzeltenbrūns vai balts ar jebkuru no minētajām krāsām. Pieauguša buldoga augstums skaustā ir 31–36 cm, bet svars — no 23 līdz 25 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda pusstundu ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Buldogi cēlušies no senajiem bullenbeiseriem — suņiem ar mastifam tipisku miesasbūvi, kas Asīrijā, Grieķijā, Ēģiptē un Romā izmantoti sargāšanai un uzbrukšanai savvaļas dzīvniekiem. Bullenbeiseri bija dažādu izmēru. Anglijā no sākotnēji milzīgā bullenbeisera tika selekcionēts mazāka izmēra suns, un karaļa Džona valdīšanas laikā (13. gadsimtā) sākās tā buļļu tracinātāja «karjera». Gadu gaitā tika selekcionēts ideāli piemērots suns buļļu tracināšanai. Par laimi, tracināšana un suņu cīņas Anglijā 1835. gadā tika aizliegtas ar likumu, un buldogu saimnieki sāka selekcijas darbu, lai izskaustu šķirnes agresīvākos elementus un selekcionētu labsirdīgus mājas mīluļus.

Temperaments

Šis ir ģimenisks suns, kas mīl bērnus un, nodrošinot iepazīstināšanu jau no mazotnes, labi satiek ar citiem mājdzīvniekiem. Buldogs ir pārāk draudzīgs, lai būtu labs sargsuns, taču nepieciešamības gadījumā aizsargās savus ģimenes locekļus. Tas var būt miermīlīgs, domīgs, dumjš, ietiepīgs, un tam piemīt labi attīstīta humora izjūta.

Veselība

Buldogu izplatītākās veselības problēmas ir saistītas ar to pieplacināto purna daļu, kas var izraisīt elpceļu nosprostošanos un apgrūtinātu elpošanu. Šī iemesla dēļ jāizvairās no pārliekas fiziskās aktivitātes un pārkaršanas. Tiem biežāk iespējamas arī ādas infekcijas, acu problēmas un gūžu un elkoņu displāzija (locītavu slimība, kas var būt sāpīga un izraisīt kustību traucējumus).

Fiziskās aktivitātes

Buldogu fiziskās aktivitātes kategoriski nedrīkst notikt dienas karstumā. Pilnībā vajadzētu pietikt ar divām samērā īsām pastaigām ātrā, taču ne ārkārtīgi steidzīgā gaitā.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Apmatojums jānobrauka ar kopšanai paredzēto gumijoto cimdu, lai atbrīvotos no izkritušā apmatojuma, un var būt jāiztīra ādas krokas. Ja sunim ir padziļināta, savērpta aste, jāseko līdzi, lai astes pamatne nebūtu mitra, jo tādā gadījumā ir iespējamas bakteriālas infekcijas. Vēl viens veicamais kopšanas pasākums ir asaru plankumu un kroku tīrīšana.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.