Dandīdenmona terjers

Dandie Dinmont Terrier
Šim mazā/vidējā izmēra terjeram ir garš, zems ķermenis. Pilnībā pieauguša suņa augstums skaustā ir 20–28 cm, bet svars — apmēram 8–11 kg. Tam ir lielas, izteiksmīgas acis un savdabīgs apmatojums, kas uz galvas ir zīdains un mīksts. Ķermeņa divkāršs apmatojums sastāv no mīksta pavilnas un raupjāka akota, un tas var būt piparu vai sinepju krāsā.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Hipoalerģiska šķirne
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Šis skotu darba terjers ir selekcionēts 17. gadsimtā āpšu, ūdru un citu zvēru medīšanai. Tiem tik labi veicās maltītes atrašanā, ka tie guva lielu atzinību malumednieku vidū. Runā, ka visi mūsdienās sastopamie dandīdenmona terjeri veidojušies no kāda malumednieka suņa, kas atrasts slazdā Beklū hercoga īpašumā. Šo suņu, kas pazīstami kā sinepju un piparu krāsas terjeri (to spalvas krāsas dēļ), pašreizējais nosaukums ņemts no sera Voltera Skota romāna „Gajs Mennerings”, kurā aprakstīts personāžs, kam piederēja šīs šķirnes suņi.

Temperaments

Dandīdenmona terjeram piemīt noteiktas terjera īpašības; tas ir apņēmīgs, izturīgs un neatkarīgs. Šis suns ir arī jūtīgs, sirsnīgs un uzticīgs saviem mīļajiem, un tādēļ tas ir izcils pavadonis.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, dandīdenmona terjeriem ir iespējamas iedzimtas acu problēmas, un tāpēc tiem ieteicams veikt regulārus acu izmeklējumus. Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, tiem iespējama pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi), un ķermeņa formas dēļ tiem biežāk ir iespējamas muguras problēmas.

Fiziskās aktivitātes

Šis ir samērā aktīvs sunītis, kam nepieciešamas vismaz stundu ilgas fiziskās aktivitātes dienā, taču ieteicams vairāk. Tie piedos, ja reizēm pastaigas būs īsākas.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Dandīdenmona terjeram ir apmēram 5 cm garš apmatojums, kas jāsukā vismaz divas reizes nedēļā. Izkritušais apmatojums tiek izplūkāts ar roku divas reizes gadā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.