Gordonseters

Gordon Setter
Gordonseteri ir lieli, eleganta un cienīga izskata suņi ar platu krūšu daļu un muskuļotām kājām, un tiem piemīt spēks un acīmredzama spēja medīt daudzu stundu garumā. Tiem ir zīdains un taisns, melni lāsumains apmatojums ar kuplām šķipsnām uz kājām, krūtīm, vēdera, ausīm un astes. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 66 cm, bet svars — 29,5 kg, savukārt mātīšu augstums skaustā ir 62 cm, bet svars — 25,5 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda trakulīgas pastaigas ar lielu fizisko slodzi
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Gordonsetera pirmsākumi meklējami 1620. gadā, kad tas bija pazīstams kā melni rūsganais seters. Tas cēlies no spāņu pointera un dažādiem agrīnajiem spanieliem. Šķirnes nosaukumu devis Gordonas 4. hercogs, kas šo šķirni oficiāli izveidoja savā pilī Banfšīrā, Skotijā 1827. gadā. Gordonseters ir vienīgais Skotijā selekcionētais medību suns, kas īpaši audzēts putnu (it īpaši rubeņu) medībām. Tā kā gordonseteri ir izturīgāki nekā citu šķirņu suņi, tiem labi padodas medības purvājos, kā arī tiek uzskatīts, ka tie pārnes vairāk putnu nekā citi medību suņi, taču tiem var nākties pavadīt vairāk laika laukā.

Temperaments

Tas ir maigs un jūtīgs suns, kas, nodrošinot pietiekami daudz fizisko aktivitāšu, ir lielisks pavadonis, taču, to nenodrošinot, tas var kļūt samērā hiperaktīvs. Sabiedriskais un draudzīgais Gordona seters ir uzticīgs savam saimniekam, taču tam varētu būt nepieciešamas dažas minūtes, lai pieņemtu svešinieku. Jāatceras, ka Gordona seters salīdzinājumā ar citām medību šķirnēm ir ietiepīgāks, un tam ir nepieciešama konsekventa dresūra.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, Gordona seteriem ir iespējamas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Šie suņi ir selekcionēti, lai tie būtu spēcīgi un izturīgi, un tiem ir vissmagāk un visilgāk strādājošo medību suņu slava. Tādēļ, lai šis mājas mīlulis būtu vesels un laimīgs, tam nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu. Pieaugušam sunim — divas vai vairāk stundu dienā. To ieteicams iesaistīt aktivitātēs, kuru laikā tie varētu likt lietā savus mednieka instinktus (piemēram, pēdu dzīšanā un dienesta suņu pārbaudījumos).

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Gordona seteri var būt uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Gordona seteram ir pusgarais apmatojums. kas regulāri (vismaz divas reizes nedēļā) jāsukā un jāķemmē. Regulāri arī jātīra ausis, jo tās ir garas un nokarenas — tādās ausīs ir mazāka gaisa cirkulācija un ir iespējamas infekcijas.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.