Hofavarts

Hovawart
Hofavarts ir liels, spēcīgs suns ar vidēji garu/garu apmatojumu, kura garums nedaudz pārsniedz augstumu skaustā. Tēviņi ir izteikti vīrišķīgi, bet mātītes — sievišķīgas. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 63–70 cm, bet svars — no 30 līdz 40 kg, savukārt mātīšu augstums skaustā ir 58–65 cm, bet svars — no 25 līdz 35 kg. Pret laikapstākļiem izturīgais apmatojums var būt melns, blonds vai melns ar zelta krāsu.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Šī vācu suņu šķirne viduslaikos tika audzēta ganāmpulku, saimniecību un pat piļu sargāšanai. Diemžēl hofavarti izmira, taču pēc Pirmā pasaules kara zoologs Dr. Konigs šo šķirni izkopa no jauna. Viņš atrada hofavartam līdzīgus suņus Harcas un Švarcvaldes reģionos, kur šīs šķirnes suņi sākotnēji bija izplatīti, un krustoja tos ar vācu aitu suņiem, ungāru kuvasiem, ņūfaundlendiem, leonbergeriem un līdzīgu šķirņu suņiem tik ilgi, kamēr ieguva senajos zīmējumos redzamajiem suņiem atbilstošus suņus.

Temperaments

Pārliecinošais, drošais un kustīgais hofavarts ir uzticīgs un mīlošs pavadonis. Tam piemīt izteikti sargāšanas instinkti, tas sargā māju un ģimeni, un tādēļ būtiska ir agrīna socializācija, taču šie suņi ir visnotaļ iecietīgi un ar nosvērtu raksturu.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, hofavartiem ir iespējama gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt gūžu izmeklējumus. Šīs šķirnes suņiem biežāk konstatē nepietiekamu vairogdziedzera aktivitāti (hipotireozi).

Fiziskās aktivitātes

Lielajam, enerģiskajam hofavartam dienā nepieciešamas divas vai vairāk stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Tam patīk garas pastaigas un pēdu dzīšana, un to ar lieliskiem panākumiem var izdresēt arī dalībai paklausības sacensībās un darba veikšanā.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Kopšana

Pavilna ir reta, savukārt akots ir vidēji garš un biezs. Apmatojums ir biezāks uz krūškurvja, vēdera, kāju aizmugurējā daļā un uz astes. Lai apmatojums nesaveltos, tas jākopj divas vai trīs reizes nedēļā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.