Īru terjers

Irish Terrier
Šim vidēja izmēra, elegantajam terjeram ir ass apmatojums, kas var būt ruds, ruds/kviešu krāsas vai dzeltens/ruds. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 48 cm, savukārt mātīšu augstums skaustā ir 46 cm, un šo suņu svars ir apmēram 11–12 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Īru terjers, kas Īrijā tiek uzskatīts par vienu no vecākajām pašmāju šķirnēm un tiek izmantots kā sargsuns un grauzēju ķērājs, ir izcēlies Korkas apgabalā. Kādreiz saukts par īru sarkano terjeru, lai nesajauktu ar citiem īru terjeriem, šis suns ir pazīstams arī kā rudais velns; Pirmā pasaules kara laikā tas ir izmantots kā ziņnesis. Precīza šķirnes izcelsme nav zināma, taču visticamāk tā cēlusies no vecā melni lāsumainā terjera.

Temperaments

Iesauku „rudais velns” tas īsti nav pelnījis. Jā, īru terjeri var būt pārgalvīgi un nerātni, kā arī tiem ir attiecīgos gadījumos pret citiem suņiem naidīga suņa reputācija, taču cilvēkiem tas ir labsirdīgs, jautrs un uzticīgs pavadonis.

Veselība

Īru terjeri kopumā ir izturīgi, veselīgi suņi. Vispāratzīta iedzimta to veselības problēma ir hiperkeratoze, kas izpaužas kā pēdu spilventiņu plaisāšana, taču rūpīga selekcijas darba rezultātā šī problēma mūsdienās ir kļuvusi reta.

Fiziskās aktivitātes

Katru dienu nepieciešama stundu ilga fiziskā aktivitāte. Ja tavs suns ķildojas ar citiem suņiem, tad nolūkā nodrošināties, ka tas nav traucēklis, sabiedriskās vietās, labāk turi to pavadā. Fiziskās aktivitātes bez pavadas atstāj vietām, kur tas nevar sastapties ar citiem suņiem.

Uzturs

Tava īru setera uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Raupjais, adatveida akots ir taisns un piegulošs, savukārt pavilna ir mīkstāka un smalkāka. Suņiem nepieciešama sukāšana pāris reizes nedēļā, un divas vai trīs reizes gadā nepieciešama arī izkritušā apmatojuma izplūkāšana ar rokām.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.