Itāļu spinone

Italian Spinone
Kvadrātveida miesasbūves, muskuļotais itāļu spinone ir masīvs un robusts suns. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 60–70 cm, bet svars — no 34 līdz 39 kg, savukārt pieaugušu mātīšu augstums skaustā ir 58–65 cm, bet svars — no 29 līdz 34 kg. To vidēji garais, raupjais apmatojums var būt balts, balts ar oranžu, salni oranžs (smalks krāsainu un baltu spalvu sajaukums), balts ar brūnu un salni brūns.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda trakulīgas pastaigas ar lielu fizisko slodzi
 • Izbauda par divām stundām ilgāku pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Noteiktas skaidrības par precīzu itāļu spinones izcelsmes vietu nav, taču Renesanses laikmeta gleznās ir attēloti itāļu asspalvainie pointeri, kas ir ļoti līdzīgi mūsdienās sastopamajiem šīs šķirnes suņiem. Šie reizēm par itāļu spinonēm vai itāļu grifoniem sauktie suņi savā dzimtenē ilgu laiku ir kalpojuši kā daudzpusīgi medību suņi; tie ir izplatīti medību suņi, kas vienlīdz aizrautīgi strādā gan ūdenī, gan purvājos, gan uz sauszemes.

Temperaments

Itāļu spinone ir maigs, iecietīgs, sabiedrisks suns, kas ir jautrs pavadonis un kam patīk cilvēka sabiedrība, rotaļājoties dārzā vai rāmi guļot pie kājām pēc garas pastaigas. Svarīgi ir aktīvi saimnieki, kas regulāri spēj nodrošināt daudz fizisko aktivitāšu ārpus telpām.

Veselība

Itāļu spinones ir visnotaļ veselīgi un izturīgi suņi. Tāpat kā daudziem lielajiem suņiem, tiem ir iespējama gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt gūžu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Šim sunim dienā nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas fiziskās aktivitātes. Tam piemīt liela izturība un patīk visu veidu fiziskās aktivitātes — no medību disciplīnām līdz peldēšanai vai aizskriešanai pakaļ rotaļlietai un tās atnešanai (ūdenī vai uz zemes).

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Itāļu spinones ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Biezais, raupjais apmatojums ir 4–6 cm garš, un tam ir kuplas uzacis un ūsas/bārda, kur sakrājas barības pārpalikumi, kas ir regulāri jāizslauka. Apmatojums jāsukā pāris reizes nedēļā, kā arī, ja nepieciešams, izkritušais apmatojums ir jāizplūkā ar rokām.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.