Japāņu akita

Japanese Akita
Japāņu akitas ir lieli, spēcīgi, samērā masīvi suņi, kas izstaro cieņu. To lepni pacelto galvu un stāju lieliski papildina mazās austiņas un tumšās acis. Tie piesaista skatienu ar savu biezo, plīša apmatojumu, kas var būt rudi dzeltenbrūns, sezama krāsā, raibs un balts. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 64–70 cm, bet mātīšu augstums skaustā ir 58–64 cm. Svara diapazons ir no 34 līdz 50 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Ļoti slienājas
 • Kopšana nepieciešama katru dienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Akita ir lielākā izmēra šķirne no visām japāņu šķirnēm, un tās pirmsākumi meklējami Akitas provincē 17. gadsimtā. Pastāv viedoklis, ka sākotnēji šie suņi turēti mežacūku, briežu un melno lāču medīšanai, savukārt citi uzskata, ka tie turēti suņu cīņām. Tomēr pēc tam, kad suņu cīņas Japānā (un Eiropā) zaudēja popularitāti, šie suņi izmantoti vienīgi medībās. 19. gadsimta beigās Japānā tika ievesti citu šķirņu suņi, un japāņu šķirņu popularitāte saruka. Tad tika nodibināta Japānas suņu saglabāšanas biedrība, lai saglabātu pašmāju šķirnes, kuras visas tika pasludinātas par tautas mantojumu.

Temperaments

Šie ir gan ķermeniski, gan raksturā spēcīgi suņi, kas nav ieteicami saimniekiem-iesācējiem. Tiem nepieciešama pieredzējušu saimnieku gādība un agrīna un pastāvīga socializācija un dresūra. Tomēr tie ir ļoti uzticīgi saviem ģimenes locekļiem. Šie drosmīgie suņi ir labi sargsuņi, kas nerej pārlieku daudz. Tiem ir izteikti mednieka instinkti, par kuriem vienmēr jāatceras.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, japāņu akitām ir iespējamas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Lai suņi būtu labi muskuļoti, akitām nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu. Neskatoties uz to, ja arī kādu dienu pastaiga izpaliek, šie suņi ļaunu prātu netur. Noteikti atcerieties, ka šie ir medību suņi, un tāpēc ļoti jāuzmanās, ļaujot tiem skraidīt bez pavadas.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Japāņu akitas ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Lai apmatojums izskatītos maksimāli labi, tas rūpīgi jākopj divas vai trīs reizes nedēļā, un apmatojuma intensīvas mainīšanas periodos, kas ir divas reizes gadā, ir jālieto ķemme ar dubultiem zobiem.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.