Japāņu šiba

Japanese Shibu Inu
Šiba ir robusts, vidēji liels suns ar špicam tipisko miesasbūvi (t. i., ar smailām ausīm, biezu apmatojumu un gredzenā saritinātu asti). Šie suņi ir mazāks akitas paveids. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir apmēram 39,5 cm, bet mātīšu augstums skaustā ir apmēram 36,5 cm. Biezo, mīksto pavilnu klāj ciets, taisns akots, kas var būt ruda, rudas sezama krāsas (ruds ar melnu akotu), melni lāsumains vai balts.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Šiba ir suns, kas selekcionēts medīšanai un nelielu medījamo putnu tramdīšanai Japānas kalnos. Tas ir mazāks akitas paveids, un „Shiba Inu” tulkojumā patiešām nozīmē „mazs suns”. Šiba ir viena no vissenākajām zināmajām suņu šķirnēm, tās pirmsākumi meklējami 3. gadsimtā p.m.ē.; Otrā pasaules kara laikā šķirne gandrīz pilnībā izmira, taču neliels skaits suņu, kas bija pārdzīvojuši bumbvedēju uzlidojumus un suņu sērgas epidēmiju, tika audzēti, lai saglabātu šo šķirni.

Temperaments

Modrais, aktīvais un draudzīgais japāņu šiba var būt samērā neatkarīgs, un tam bieži vien piemīt izteikts mednieka instinkts. Būtiska ir agrīna, rūpīga socializācija, kas īpaši nepieciešama, lai palīdzētu šiem suņiem sadzīvot ar citiem suņiem. Šīs šķirnes suņu neparastā iezīme ir „šibas spiedziens” — augstas tonalitātes balss pozitīva vai negatīva satraukuma brīžos.

Veselība

Šiba ir visnotaļ veselīga un izturīga šķirne. Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, ir iespējamas iedzimtas acu problēmas, un šī iemesla dēļ vaislas suņiem pastāvīgi jāveic acu izmeklējumi.

Fiziskās aktivitātes

Šiem suņiem dienā nepieciešamas apmēram stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Ņemot vērā šo suņu potenciālo vēlmi ķert medījumu, pirms atlaišanas no pavadas ir jābūt drošam, ka suns pārliecinoši klausa atsaukšanas komandai, un fiziskām nodarbēm jānotiek tikai drošās, iežogotās vietās.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Šiba ir ļoti tīrīgi suņi, kas kopumā kopj sevi tāpat kā kaķi. Tomēr apmatojums jāsukā apmēram reizi nedēļā, un apmatojuma mainīšanas periodā sapratīsi, cik patiesībā bieza ir šo suņu pavilna!

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.