Japāņu špics

Japanese Spitz
Maza/vidēji liela izmēra japāņu špics izskata ziņā ir tipisks špics ar biezu, pūkainu apmatojumu, lapsai līdzīgu purnu, trīsstūrainām acīm un kuplu asti pušķa veidā, kas saritināta uz muguras. Augstums skaustā pieaugušiem tēviņiem ir 34–37 cm, bet mātītēm — no 30 līdz 34 cm, un suņu svars ir apmēram 5–6 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Ļoti slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Japāņu špicu šķirne selekcionēta Japānā, taču sākotnēji tie izcēlušies Ziemeļeiropā no Ziemeļamerikas baltajiem špiciem (vācu un krievu špiciem un samojedu suņiem). Rezultātā tika selekcionēti divu izmēru suņi. Lielajiem tika dots nosaukums „Samo”, bet mazajiem — „Špics”, un pēdējie kļuva populāri pavadoņi Japānā, vēlāk arī Zviedrijā un pārējā Eiropā, un visbeidzot visā pasaulē.

Temperaments

Lai arī sākotnēji pret cilvēkiem, kurus nepazīst, japāņu špics izturas nedaudz atturīgi, tas pret saviem mīļajiem ir sirsnīgs un uzticīgs. Šim modrajam un žirgtajam sunim patīk pieskatīt māju un dārzu, un, pamanot jebko neparastu, tas rej. Tas ir lielisks ģimenes suns, kas labi satiek gan ar cilvēkiem, gan ar dzīvniekiem.

Veselība

Japāņu špici ir visnotaļ veselīgi suņi. Tāpat kā daudziem mazajiem suņiem, tiem iespējama arī pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi).

Fiziskās aktivitātes

Japāņu špicam dienā nepieciešamas stundu ilgas fiziskās aktivitātes. Mirdzoši baltais apmatojums slapjā laikā ātri var kļūt netīrs, taču izkalstot, dubļi no tā ir visnotaļ viegli iztīrāmi, un suns būs tikpat tīrs, cik pirms tam.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Mīkstā pavilna ir ļoti bieza, savukārt stāvais akots ir taisns un garāks ap kaklu, krūškurvi un pleciem, veidojot „krēpes”. Aste ir klāta ar biezu apmatojumu. Lai apmatojums nesaveltos, tas ik pārdienas jāizsukā, taču apmatojuma mainīšanas periodā tas jākopj katru dienu.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.