Keri zilais terjers

Kerry Blue Terrier
Keri zilais terjers ir kompakts, muskuļots suns. Tas ir spēcīgs, un tā ķermeni klāj mīksts, zīdains, viļņains zilas krāsas apmatojums ar vai bez melniem punktiem. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir apmēram 46–48 cm, bet svars — no 15 līdz 17 kg, savukārt mātītes ir nedaudz mazākas.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Hipoalerģiska šķirne
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Keri zilais terjers ir universāls lauku māju suns. Keri zilie terjeri sargāja lauku mājas un fermas, apkaroja grauzējus, medīja un nesa saimniekiem nelielus nomedītos dzīvniekus un pat ganīja lopus. Runā, ka tie cēlušies no kāda suņa, kas aizpeldējis līdz Īrijas krastiem no kāda avarējuša kuģa, taču šai leģendai ir dažādas variācijas. Daži saka, ka šis suns bija mazs, zilpelēks spaniels no spāņu armādas, citi apgalvo, ka tas bija Trali līcī uz sēkļa nonācis krievu melnais terjers, bet vēl citi zina stāstīt, ka tas bija Portugāles ūdenssuns no kāda kravas kuģa. Runā, ka, šim sunim sakrustojoties ar vietējiem terjeriem, izveidojās Keri zilais terjers.

Temperaments

Keri zilais terjers, kas ir tipisks terjers, ir modrs, apņēmīgs un pārliecināts suns, kas var būt ietiepīgs. Tam būtu jāpiemīt „disciplinētai drosmei”, taču disciplinētības daļa reizēm var būt apšaubāma! Dažiem šīs šķirnes īpatņiem var rasties problēmas ar citiem suņiem, un tādēļ būtiska ir agrīna un rūpīga socializācija.

Veselība

Šie ir kopumā visnotaļ veselīgi suņi, kam izplatītākās veselības problēmas ir dažas specifiskas acu un ādas problēmas.

Fiziskās aktivitātes

Keri zilajam terjeram dienā nepieciešamas stundu ilgas fiziskās aktivitātes, taču, ja vien piedāvāsi, tas būs gatavs arī ilgākām nodarbēm. Keri zilais terjers ir ļoti kustīgs, un tam patīk veiklības vingrinājumi un citi suņu sporta veidi. Pēc pastaigām noteikti jāpārbauda suņa apmatojums, jo tas kā magnēts pievelk zāles sēklas, lipīgas vaboles u.tml.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Mīkstais, zīdainais, viļņainais apmatojums netiek mainīts, un tas ik pēc sešām līdz astoņām nedēļām jāsukā un jānolīdzina.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.