Kešhonds

Keeshond
Kešhondam ir tipiskas špica pazīmes: lapsai līdzīgs purniņš, mazas, smailas austiņas, biezs, kupls apmatojums un kuplā pušķī uz muguras saritinātu asti. Vidēji lielā izmēra pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir apmēram 46 cm, bet mātīšu — 43 cm, un pieaugušu suņu svars ir apmēram 16–18 kg. Apmatojuma krāsa ir melna ar pelēku, un tam ir mīksta, bieza krēmkrāsas vai blāvi pelēka pavilna.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Ļoti slienājas
 • Kopšana nepieciešama katru dienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Kešhonds ir punduršpica un citu Ziemeļeiropas špicu tuvs radinieks, kura nosaukums cēlies no 18. gadsimta Nīderlandes Patriotu partijas līdera Kees de Gyselaer vārda. Šis suns, kuru turēja parastie strādnieki, pazīstams arī kā holandiešu baržu suns, jo tas dzīvoja un strādāja uz baržām kā sargs un pavadonis.

Temperaments

Vienmēr modrais kešhonds ir dabisks sargsuns, kas ģimenei ziņo par visu, ko tas uzskata par nevēlamu. Draudzīgs, sabiedrisks, jautrs un sirsnīgs suns, ko bieži dēvē par „smaidošo holandieti”.

Veselība

Kešhondi ir visnotaļ veselīgi suņi. Ir zināmas pāris šīs šķirnes suņiem raksturīgas iedzimtas slimības: epilepsija un hormonāli traucējumi (primāra hiperparatireoze). Abos gadījumos ir iespējami ģenētiskie izmeklējumi, un tie noteikti jāveic visiem vaislas suņiem.

Fiziskās aktivitātes

Kešhondam nepieciešamas apmēram stundu ilgas fiziskās aktivitātes dienā, un tam ļoti patīk paša ieņemtā sargsuņa loma, patrulējot mājā un dārzā. Tā kā šiem suņiem vienmēr vēlas tev paziņot par visu apkārtnē sadzirdēto, ir jāseko līdzi, lai riešana nerada neērtības kaimiņiem.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Biezais, stāvais, raupjais apmatojums ir biezs, un tā uzturēšanai kārtībā var būt nepieciešams daudz laika. Lai apmatojums nesaveltos un nekļūtu nevaldāms un nesakopjams, tas katru dienu jāsukā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.