Krievu vējasuns (krievu kurts)

Borzoi
Šie augstie, elegantie kurti savu garo, šauro galvu nes ar lepnumu. Krievu vējasuņa (krievu kurta) apmatojums ir zīdains un vidēja garuma ar garu spalvu uz kājām, ķermeņa apakšdaļā un uz astes. Apmatojums var būt balts, zeltains, ruds, pelēks, melni salns un lāsumots. Pieaugušas mātītes augstums skaustā ir vismaz 68 cm, bet svars — apmēram 34 kg. Pieauguša tēviņa augstums skaustā ir vismaz 74 cm, bet svars — apmēram 41 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Krievu vējasuņi (krievu kurti) Krievijā kopš 17. gadsimta ir izmantoti vilku medībās. Krievijas kņazs ieveda no Arābijas vairākus kurtus, taču tie Krievijas skarbajās ziemās nespēja izdzīvot. Otrreiz viņš šos medību suņus sakrustoja ar vietējiem suņiem (iespējams, ka tatāru medību dzinējsuņiem vai garkājainajiem ganu suņiem). Maigā temperamenta un eksotiskā izskata dēļ krievu vējasuņi ir bijuši ideālas cariskās dāvanas Eiropas monarhiem. Pēc 1917. gada revolūcijas Krievijā krievu vējasuņi tika saistīti ar valdošo šķiru, un šī iemesla dēļ daudzas suņu audzētavas tika iznīcinātas. Šķirne izdzīvoja, pateicoties tikai Rietumu pasaulei uzdāvinātajiem suņiem.

Temperaments

Par spīti izmēriem šie labsirdīgie suņi mājās ir rāmi un mierīgi. Pret svešiniekiem tie var izturēties diezgan atturīgi un vēsi. Tie ir iecietīgi pret citiem, rakstura ziņā līdzīgiem suņiem, taču tie jau no mazotnes jāpieradina pie kaķiem un citiem mājdzīvniekiem, jo tie vienmēr reaģēs uz bēgošu dzīvnieku.

Veselība

Krievu vējasuņi ir visnotaļ veselīgi un izturīgi. Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, ir iespējamas dažas iedzimtas acu problēmas, un tāpēc vaislas suņiem ir jāveic acu izmeklējumi. Šīs šķirnes suņiem ir iespējama iedzimta hipotireoze (nepietiekama vairogdziedzera darbība).

Fiziskās aktivitātes

Lai arī mājās krievu vējasuņi ir samērā mierīgi, tiem dienā nepieciešamas vismaz stundu ilgas (ieteicams ilgākas) fiziskās aktivitātes un plaša, atklāta teritorija, kur izskrieties un izstaigāties. Tomēr ir jāatceras, ka šie ir medību suņi, kas instinktīvi metīsies pakaļ jebkuram pamanītajam medījumam, un tāpēc ir jāuzmanās.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Krievu vējasuņi ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Krievu vējasuņa zīdainajam, viļņainajam apmatojumam nepieciešama regulāra kopšana (divas vai trīs reizes nedēļā), un regulāri ir jāapgriež apmatojums starp pēdu spilventiņiem. Apmatojuma maiņas periodos tiem izkrīt ļoti daudz apmatojuma.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.