Levrete (itāļu greihaunds)

Italian Greyhound
Šis ir elegants un slaids suns, izskatā atgādinot miniatūru standarta angļu kurtu (greihaundu). Apmatojums ir gluds un mirdzošs, un tas var būt dažādos toņos (sīkāku informāciju skatīt šķirnes standartā). Galva ir šaura un ar ļoti smalku purnu, bet ausis ir viegli saliektas un augstu virs galvas. Mugurkaula līnija ir viegli nolaidena ar izteikti sašaurinātu krustu daļu. Gaita — augsti ceļot kājas, brīva. Pieauguša itāļu greihaunda augstums skaustā ir 32–38 cm, bet svars — no 3,6 līdz 4,5 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda pusstundu ilgu pastaigu dienā
 • Maza auguma dekoratīvais suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Tiek uzskatīts, ka itāļu greihaunda pirmsākumi meklējami Ēģiptē, jo faraonu kapenēs ir atrasti mumificēti suņi, kas ir ļoti līdzīgi mūsdienās sastopamajiem šīs šķirnes suņiem. Romieši 6. gs. p. m. ē. šo suni aizveda uz Vidusjūras reģionu, kur tas kļuva par grieķu un romiešu aristokrātu favorītu. Savas popularitātes augstāko punktu šie suņi sasniedza 16. un 17. gadsimtā, kad to klātbūtne rotāja daudzus galmus. Slavenāko saimnieku vidū ir tādi monarhi kā Skotijas karaliene Marija, Čārlzs I, Frederiks Lielais un karaliene Viktorija. Itāļu greihaundi, iespējams, tika izmantoti trušu medīšanai, taču, galvenokārt, tika turēti kā pavadoni.

Temperaments

Šis ir mīlestību alkstošs suns, kam savas sirsnības un daļēji arī dēļ nepieciešamības sasildīties, patīk pieglausties! Lai labāk pieņemtu jaunus cilvēkus un labāk iejustos jaunās situācijās, levretei (itāļu greihaundam) nepieciešama agrīna socializācija. Šim sunim var būt nepieciešams laiks, lai izveidotu saikni, taču, kad draudzība ir izveidojusies, tas ir lielisks pavadonis.

Veselība

Itāļu greihaundi ir visnotaļ veselīgi, taču tiem iespējami kaulu lūzumi. Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas iedzimtas acu problēmas, un tāpēc pirms vaislošanas svarīgi ir veikt acu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Šis mazais sunītis tomēr ir kurts, un tam ļoti patīk izskraidīties. Levretei (itāļu greihaundam) vislabāk ļaut izskraidīties norobežotā vietā, jo šie suņi var aizmesties pakaļ medījumam. Līdz brīdim, kad suns ir pilnībā pieaudzis, fiziskā aktivitāte ir rūpīgi jākontrolē, un pat pēc tam ar tā bieži vien smalkajām ekstremitātēm ir ļoti jāuzmanās. Pieaugušam sunim dienā nepieciešama vismaz stundu ilga fiziskā aktivitāte.

Uzturs

Dekoratīvajām šķirnēm ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka šie suņi ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām, bet bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Levretes (itāļu greihaunda) apmatojums jākopj ļoti maz, jo tas ir ļoti īss. Apmatojums kļūst mirdzošāks, ja to nopulē ar mīkstu drāniņu. Šiem suņiem rūpīgi jākopj zobi, jo zobu problēmas tiem ir ļoti izplatītas.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.