Miniatūrais bulterjers

Bull Terrier Miniature
Izņemot izmēru, miniatūrais bulterjers it visā ir identisks bulterjeram, un pieauguša suņa augstums skaustā ir līdz 35,5 cm, bet svars — apmēram 11–15 kg. Šis suns ir muskuļots, masīva izskata, ar olveida galvu. Īsais apmatojums var būt dažādās kombinācijās, tostarp balts, melns, raibs, ruds, dzeltenbrūns un trīskrāsains. Sīkāku informāciju skatīt šķirnes standartā.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Maza izmēra bulterjeri tika selekcionēti kopš 19. gadsimta sākuma, izveidojot miniatūro bulterjeru — suni, kas tiek izmantots gan kā žurku mednieks, gan kā pavadonis. Tomēr populārāks izrādījās lielāka izmēra bulterjers, un, interesei par augumā mazāko paveidu līdz 20. gadsimta sākumam izzūdot, tas 1918. gadā tika svītrots no Suņu audzētāju kluba šķirņu reģistra. Pateicoties dažiem šķirnes entuziastiem, šī šķirne tika saglabāta, un 1938. gadā tika izveidots šo suņu audzētāju klubs.

Temperaments

Cilvēkus mīlošais miniatūrais bulterjers ir dzīvespriecīgs un jautrs, taču, neesot pienācīgai motivācijai, var būt arī ietiepīgs. Šis drošsirdīgais, enerģiskais suns ir mazāks nekā tā lielākais līdzinieks, taču viņš par to nezina! Tas ir liels suns mazā ķermenī, un konfrontācijas situācijā tas neļausies, lai lielāki suņi to pazemo. Īpaši svarīga ir agrīna, rūpīga socializācija, kā arī mācīšana iet pavadā, jo šiem suņiem patīk vilkt pavadā savu saimnieku!

Veselība

Šīs šķirnes suņu izplatītākā veselības problēma ir kurlums, ko visbiežāk konstatē baltas krāsas bulterjeriem. Kurlumu suņiem var noteikt jau ļoti agrīnā vecumā. Ir iespējamas iedzimtas nieru un sirds problēmas, un samērā biežas ir arī ādas problēmas.

Fiziskās aktivitātes

Nepieciešamais fizisko aktivitāšu daudzums ir apmēram stunda dienā, taču, ja vien vari to nodrošināt, miniatūrais bulterjers spēj daudz vairāk.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Īsais apmatojums ir raupjš un mirdzošs. Ziemas mēnešos ir iespējama mīkstāka pavilna. Apmatojums jākopj minimāli — tas ne vairāk kā reizi nedēļā ātri jāizsukā. Tomēr apmatojuma mainīšanas periodā tas jāveic divas vai trīs reizes nedēļā, lai atbrīvotos no izkritušā apmatojuma un neļautu tam nonākt uz paklāja, apģērba un mēbelēm.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.