Ungāru kuvass

Hungarian Kuvasz
Šie ir lieli, spēcīgi, dižciltīga izskata suņi. Pieaugušu suņu augstums skaustā ir 71–75 cm, bet svars — no 40 līdz 52 kg, savukārt mātīšu augstums skaustā ir 66–70 cm, bet svars — no 30 līdz 42 kg. Biezais, divkāršais apmatojums ir pilnībā balts, bet uz ādas ir pelēki lāsumi.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Ļoti slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Ungāru kuvass ir sena šķirne. Patiesi, arheologi Ungārijā ir atraduši suņa skeletu ar līdzīgu miesasbūvi, kas varētu būt no 9. gadsimta. Klejojošās maģāru ciltis kuvasus izmantoja kā savu ganāmpulku sargus nereti bargajos apstākļos valsts kalnainajos apvidos. 15. gadsimtā šī šķirne kļuva moderna dižciltīgo vidū, jo iepatikās karalim Matiasam Korvinusam, kas kuvasa kucēnus dāvināja kā karaliskās ģimenes dāvanu, bet visā savā vēsturē šīs šķirnes suņi vienmēr ir bijuši īsteni ganāmpulka sargi.

Temperaments

Tā kā kuvass gadsimtiem ilgi ir audzēts kā sargsuns, tam piemīt dabisks instinkts sargāt māju un savus mīļos, un tas ar aizdomām attiecas pret svešiniekiem. Šie suņi ir maigi un uzticīgi saviem ģimenes locekļiem, taču tiem nepieciešami saimnieki, kam ir pieredze sargsuņu audzēšanā un kas izprot un spēj ņemt vērā to īpašās vajadzības.

Veselība

Kuvasi ir visnotaļ veselīgi un izturīgi suņi, tomēr, tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Kuvasam nav nekā labāka par patrulēšanu savā īpašumā un uzmanīšanu pret jebkāda veida „apdraudējumiem”. Tam nepieciešams ļoti liels dārzs ar labu žogu, kā arī stundu ilgas fiziskās aktivitātes dienā.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Kuvasi ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet dodot mazākas porcijas.

Kopšana

Kuvasa apmatojums sastāv no pūkainas pavilnas un raupja akota. Ap kaklu tiem ir garāka, biezāka apmatojuma „krēpes”, bet kāju aizmugurējā daļā un uz astes — garāks apmatojums (līdz 15 cm garš). Apmatojums jāsukā pāris reizes nedēļā, taču, lai apmatojuma mainīšanas periodā tiktu galā ar lielo izkritušā apmatojuma daudzumu, ieteicama sukāšana katru dienu.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.