Vācu asspalvainais pointers

German Wire-Haired Pointer
Liels, spēcīgs medību suns, kura garums nedaudz pārsniedz augstumu skaustā — pieauguša vācu adatspalvainā putnusuņa tēviņa augstums skaustā ir 60–67 cm, bet svars — no 25 līdz 34 kg, savukārt mātītes augstums skaustā ir 56–62 cm, bet svars— no 20,5 līdz 29 kg. Šiem suņiem ir biezs, ass apmatojums, kuplas uzacis un ievērojama izskata bārda. Apmatojums var būt aknu krāsā ar balstu, pilnībā aknu krāsā un melns ar baltu.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda trakulīgas pastaigas ar lielu fizisko slodzi
 • Izbauda par divām stundām ilgāku pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Asspalvainie medību suņi Vācijā ir sastopami vairāk nekā divsimt gadu. Bija nepieciešami lieli, izturīgi suņi ar biezu, ūdensizturīgu apmatojumu, kas noderētu visos apvidos un laikapstākļos no Alpu apgabaliem un biezajiem mežiem līdz lauksaimniecības tīrumiem un pļavām. Fakti nav zināmi, taču pastāv uzskats, ka starp vācu asspalvaino putnusuņu priekštečiem varētu būt erdelterjeri, lapsu dzinējsuņi, franču grifoni, kā arī citi vācu putnusuņi.

Temperaments

Vācu asspalvainais pointers ir maigs, līdzsvarota temperamenta un modrs suns, kam patīk mācīties un kas ir uzticīgs un sirsnīgs pret saviem mīļajiem. Nenodrošinot pietiekami daudz prātu stimulējošu un fizisku aktivitāšu, tas var ļauties samērā izteikti destruktīvai rīcībai; šim sunim ir nepieciešams kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar ģimenes locekļiem.

Veselība

Asspalvainie vācu pointeri kopumā ir veselīgi suņi. Tomēr, tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus. Šīs šķirnes suņiem biežāk tiek konstatēta arī epilepsija.

Fiziskās aktivitātes

Uzturēšanos brīvā dabā ļoti mīlošajam vācu asspalvainajam pointeram dienā nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas fiziskās aktivitātes. Mājās sēdētājiem jāizvēlas cita šķirne, taču, ja tev patīk garas pastaigas ar suni, darba un lauka pārbaudījumi, veiklības vingrinājumi vai pat medības ar piekūnu, šis varētu būt tev piemērots suns.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Kopšana

Pavilna ir bieza, bet akots — raupjš un apmēram 4 cm garš vai garāks. Kopšana nozīmē apmatojuma sukāšanu pāris reizes nedēļā un izkritušā apmatojuma izplūkāšanu vismaz divas reizes gadā (ja nepieciešams, tad biežāk).

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.