Vācu īsspalvainais pointers

German Short-Haired Pointer
Īsspalvainais vācu pointers ir liels, muskuļots, dižciltīga izskata suns. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 58–64 cm, bet mātīšu — no 53 līdz 59 cm. To svars ir apmēram 25–32 kg. Īsais, gludais apmatojums iespējams dažādās kombinācijās un ar dažādiem aknu krāsas, baltiem vai melniem lāsumiem. Papildinformāciju skatīt šķirnes standartā.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda trakulīgas pastaigas ar lielu fizisko slodzi
 • Izbauda par divām stundām ilgāku pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

No pēddziņiem un pointeriem — it īpaši lapsusuņiem, asinspēdu dzinējsuņiem, spāņu pointeriem un angļu pointeriem — 19. gadsimtā Vācijā selekcionētais vācu īsspalvainais pointers ir viens no daudzpusīgākajiem medību suņiem, kas strādā gan uz zemes, gan ūdenī. Vācu pointers, kas ir viena no pirmajām Apvienotajā Karalistē no Vācijas ievestajām medību suņu šķirnēm, ir populārs mājas mīlulis un pavadonis, kā arī medību suns.

Temperaments

Īsspalvainajam vācu pointeram ir izteikti mednieka instinkti un piemīt medību suņa darba veikšanai nepieciešamā enerģija. Tas ir labs pavadonis aktīvai ģimenei, kas spēj ņemt vērā tā vajadzības, un uzticīgs, maigs un mīlošs mājas mīlulis.

Veselība

Īsspalvainie vācu pointeri kopumā ir veselīgi suņi. Tomēr, tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus. Šīs šķirnes suņiem biežāk tiek konstatēta arī epilepsija.

Fiziskās aktivitātes

Īsspalvainais vācu pointers ir ļoti aktīvs, un tam, lai patērētu vismaz daļu savas enerģijas, dienā nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas fiziskās aktivitātes. Ja tam netiek nodrošinātas iespējas pietiekami daudz brīvi izskrieties un vingrināt prātu, tas mājās garlaikojas un kļūst destruktīvs. Tam patīk skriet pakaļ un atnest lietas gan ūdenī, gan uz sauszemes.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Kopšana

Īsais apmatojums ir samērā raupjas tekstūras un nedaudz garāks zem astes. Tas ir viegli kopjams, jo reizi nedēļā tikai viegli jāizsukā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.