Vandejas lielais asspalvainais basets

Basset Griffon Vendeen (Grand)
Šis vidējā izmēra, spēcīgais medību suns garumā ir nedaudz lielāks nekā augstumā. Vandejas lielā asspalvainā baseta pret laikapstākļiem noturīgais apmatojums ir raupjš un balts ar citrondzeltenu, oranžu, melnu, sabuļādas krāsu, trīs krāsu sajaukumu vai sirmuma pelēku. Tam ir raksturīgs apmatojums virs uzacīm, bārdas un ūsām. Pieauguša Vandejas lielā asspalvainā baseta tēviņa augstums skaustā ir 40–44 cm, bet mātītes augstums skaustā ir 39–43 cm.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama papildu dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Vidēja auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Vandejas lielā asspalvainā baseta šķirnes pirmsākumi meklējami 16. gadsimtā. Šie suņi cēlušies no Vandejas - lauku apgabala Francijas rietumu daļā. Sastopami divi Vandejas asspalvainā baseta šķirnes paveidi — lielais un mazais. Sākotnēji abi bija sastopami vienā metienā, un abu šo paveidu krustošana tika aizliegta tikai 20. gadsimta 70. gados. Mūsdienās šie suņi pa vienam vai barā tiek izmantoti mežacūku un briežu medībās, kā arī trušu un zaķu pēdu dzīšanai.

Temperaments

Vandejas lielais asspalvainais basets ir jautrs un bezrūpīgs suns, kam patīk pastāvīga aktivitāte. Tas nav ideāli piemērots suns dzīvei pilsētā; tam piemērotāka ir dzīve laukos. Tas var būt skaļš, ietiepīgs, patstāvīgs un pārdrošs, taču tam vienmēr gribas izpatikt. Svarīgs ir droši nožogots dārzs, jo, sajūtot neliela medījuma aromātu, suns metīsies tam pakaļ.

Veselība

Acu problēmas Vandejas lielajiem asspalvainajiem basetiem nav plaši izplatītas, tomēr ieteicams tiem veikt acu izmeklējumus, jo iedzimtas acu problēmas ir raksturīgas Vandejas mazajiem asspalvainajiem basetiem. Gan lielajiem, gan mazajiem Vandejas asspalvainajiem basetiem ir iespējama epilepsija.

Fiziskās aktivitātes

Vandejas lielajam asspalvainajam basetam nepieciešamas lielas fiziskās aktivitātes — divas vai vairākas stundas dienā — un pavadīt daudz laika brīvā dabā. Tie ir dzīvības pilni, un tiem patīk medības un citas aktivitātes brīvā dabā. Tie, šķiet, nevar ilgi nosēdēt mierā un tamdēļ ir ideāli piemēroti aktīvām ģimenēm laukos.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Vandejas lielā asspalvainā baseta apmatojums sastāv no vidēji gara, raupja akota un biezas pavilnas. Tam nav nepieciešama intensīva kopšana - vajadzētu pietikt, ja reizi nedēļā izsukāsi, lai atbrīvotos no izkritušā apmatojuma un netīrumiem. Lai nerastos problēmas, regulāri jāpārbauda un jāiztīra garās ausis.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.