Vipets

Whippet
Vipets ir kalsnējs, muskuļots, atlētisks suns. Tajos muskuļu spēks un iespaidīgais izskats ir līdzsvarā ar iznesīgumu un eleganci, un tie ir selekcionēti ātrumam un darbam. Tiem ir smalks un īss apmatojums, kas var būt dažādās krāsās un krāsu sajaukumos. Augstums skaustā tēviņiem ir 47 – 51 cm un 44 – 47 cm mātītēm. Svara diapazons ir apmēram 12,5–13,5 kg.
 • Saimniekiem ar zināmu pieredzi piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Nav sargsuns
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Vipets tika selekcionēts 19. gs. otrajā pusē, krustojot dažādus sporta, sacīkšu un dzinējsuņus, tostarp maza izmēra greihaundus. Vipets tika selekcionēts skriešanas sacensībām, un tā spēja sasniegt ātrumu 55 km/h pilnībā atbilda šim mērķim. Šī šķirne kļuva iecienīta Anglijas ziemeļaustrumu daļā strādājošo kalnraču vidū, kas bija ne tikai kaislīgi suņu sacīkšu piekritēji, bet arī izmantoja vipetu kā dzinējsuni, lai medītu trušus un zaķus. Iesauku „Kampējs” tas ieguva, pateicoties savai spējai nomedīt žurkas un trušus ar vienu spēcīgu kampienu. Lai gan vipets aizvien tiek izmantots kā darba un sacīkšu suns, tā galvenais uzdevums ir kalpot kā pavadonim.

Temperaments

Vipets ir maigs, pacietīgs, iecietīgs un sirsnīgs suns. Lai arī sacīkstēs tiem piemīt izteikta sāncensība, tie ir viegli adaptējami un klusi suņi. Tomēr tie var kļūt nervozi, un šādos brīžos tiem ir nepieciešama saimnieka sapratne. Šie savu ģimeni mīlošie suņi īstajās mājās ir lieliski pavadoņi.

Veselība

Vipeti kopumā ir visnotaļ veselīgi suņi, kam ir maz plaši izplatītu, šķirnei raksturīgu veselības problēmu.

Fiziskās aktivitātes

Vipeti ir spējīgi uz pēkšņiem ātras skriešanas uzplūdiem, taču, ja nepieciešams, tie var arī nodarboties ar fiziskām aktivitātēm cauru dienu. Tiem patīk pastaigāties vai skriet ar saimniekiem, un, lai arī fiziskas nodarbes ikdienā tiem ir nepieciešamas, tie nav pārlieku prasīgi. Pieaugušam sunim nepieciešamas aptuveni stundu ilgas fiziskās aktivitātes.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Vipetiem ir noderīga regulāra kopšana, taču noteikti jālieto mīkstas sukas un jāizturas saudzīgi, jo šiem suņiem ir ļoti smalks apmatojums un jutīga āda. Visiem lietotajiem šampūniem jābūt maigiem un bez agresīvas iedarbības sastāvdaļām, jo pretējā gadījumā ir iespējamas jutīgās ādas reakcijas.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.