Lakenuā

Lakenuā

Lakenuā ir vidēji liels/liels suns ar negludu spalvu un taisnstūrveidīgām ķermeņa aprisēm. Pret laikapstākļiem noturīgais apmatojums var būt rūsgans ar melna toņa piejaukumu (galvenokārt uz purna un astes). Pieaugušu tēviņu skausta augstumam būtu jābūt no 61 līdz 66 cm, bet mātīšu — no 56 līdz 61 cm. To svars ir no 27,5 līdz 28,5 kg.

laekenois
  • Category size
  • Grooming requirements
laekenois
  • Shedding
  • Allergies
  • Noise
  • Dog Group Kennel Club
laekenois
  • Alone
  • Other pets
  • Stability as a guard

Pieredze

Kā mājas mīlulis tas ir uzticīgs kompanjons. Šiem suņiem nepatīk būt nošķirtiem no ģimenes locekļiem, un tie labprāt izvēlas iesaistīties visās aktivitātēs. Šie suņi mīl savus tuvākos, un tiem piemīt dabisks instinkts sargāt mājas un ģimenes locekļus. Šis instinkts rodas dabiski, un īpaši rosināt to nav nepieciešamības. Agrīna socializācija suņiem ar sarga instinktiem, tostarp lakenuā, ir vitāli svarīga; it īpaši tādēļ, ka, neesot pozitīvai pieredzei agrīnā vecumā, šiem suņiem var būt problēmas ar citiem suņiem.

Fiziskās aktivitātes

Lakenuā katru dienu nepieciešamas vismaz divas stundas ilgas fiziskas un prātu stimulējošas aktivitātes. Šie ļoti labi dresējamie suņi var gūt lieliskus panākumus adžiliti, sacensībās paklausībā un citos suņu „sporta veidos”. Tie ir ļoti aktīvi suņi, kurus, ilgstoši atstājot vienus, nevajadzētu uzskatīt par mājdzīvniekiem.

Uzvedība

Šie suņi, kas bieži vien tiek uzskatīti par suņu pasaules „Einšteiniem”, ir aktīvi, ātri mācās un ar pietiekami lielu izturību, lai nogurdinātu par visaktīvāko saimnieku. Tiem patīk visu veidu uz atlīdzību balstīta dresūra, spēles un suņu sporta veidi, un tāpēc tiem nepieciešams saimnieks, kas spēj apmierināt to vajadzības pēc gandrīz nebeidzamām fiziskajām aktivitātēm un prāta vingrināšanas. Tie ļoti pieķeras saimniekiem un ir izcili kompanjoni enerģiskām un aizrautīgām ģimenēm, kas spēj nodrošināt šiem suņiem nepieciešamo dzīvesveidu un — ideālā variantā — pastāvīgi darāmu darbiņu, kas vismaz līdzinās lopu ganīšanai, kam principā šie suņi ir paredzēti.

Izskats

Lakenuā ir raupjš, adatveidīgs apmatojums, kam nevajadzētu būt sprogainam. Apmatojuma garums ir apmēram 6 cm. Samērā viegli uzturamais apmatojums ir jākopj apmēram reizi nedēļā.

Veselība un uzturs

Salīdzinot ar mazākajiem suņiem, lielie suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem.

Šīs sugas izcelsme

Ir četru paveidu beļģu aitusuņi: lakenuā, tervīrens, grūnendālietis un malinuā. Tie nosaukti atbilstoši Beļģijas reģioniem, no kurienes tie cēlušies. Lakenuā ir retākais no četriem paveidiem. Sākotnēji tie tika izmantoti ganīšanai un linu lauku sargāšanai, kur saulē un lietū tika klāti vērtīgi audekli. To raupjā un adatveidīgā apmatojuma dēļ tie bija ideāli darbam zem klajas debess jebkuros laikapstākļos. Mūsdienās tos izmanto Beļģijas armija un policija.

Apsveramās veselības problēmas

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, visiem beļģiešu paveidiem ir iespējamas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms pārošanas suņiem ir svarīgi veikt acu un gūžu izmeklējumus.

Kuras šķirnes ir "draudzīgākās ģimenei"?

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai kopā būtu droši. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Cik ilgi savu suni drīkstu atstāt vienu?

Suņi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, un tikai nedaudziem suņiem patīk, ja viņi mājās tiek atstāti vieni. Visiem suņiem ir jāpalīdz apgūt prasmes samierināties, kas nepieciešamas, lai tos mierīgi varētu atstāt vienatnē. Audzētājam tas jāuzsāk jau tad, kad suns vēl ir pavisam mazs (īslaicīgi nošķirot no pārējiem mazuļiem un mātes), un jāturpina visā dzīves laikā. Dažu šķirņu suņiem, kam veidojas ļoti cieša saikne ar saimnieku, ar nošķirtību saistītas problēmas ir iespējamas daudz biežāk nekā citu šķirņu suņiem, taču jebkuram sunim ir iespējamas izolācijas izraisīatas emocionāla rakstura problēmas, kas var būt pamats virknei nepatīkamu uzvedības problēmu (piemēram, destruktīva rīcība). Uz lielāko daļu tomēr labi iedarbojas attiecīga uzvedības terapija.