Zarnu trakts – kaķa veselības ķīla

Zarnu trakts – kaķa veselības ķīla

​Zarnu trakts ir viena no vissvarīgākajām organisma imūnās aizsardzības sistēmām. Zarnu imūnšūnas ražo antivielas, kas spēj atpazīt ārējo agresiju. Šīs antivielas spēj neitralizēt patogēnus, kas pēc tam tiek dabiskā ceļā izvadīti no organisma un vairs nesagādā raizes.

Veselīgai un sabalansētai zarnu mikroflorai ir izšķiroši svarīga loma cīņā pret ārējiem patogēniem un arī saslimšanās, ko tie izraisa. Tā sauktās "sliktās" baktērijas zarnu traktā konkurē ar veselīgajām jeb "labajām" baktērijām. Ja mikroflora ir līdzsvarā un veselīgā stāvoklī, "sliktajām" baktērijām ir daudz sarežģītāk vairoties un radīt veselības problēmas.

Kā stiprināt kaķa zarnu trakta veselību?

Galvenokārt, ar sabalansēta uztura palīdzību, kas atbilst tava mīluļa uztura prasībām un ir bagāts ar uzturvielām. Piedevām, ir iegūti zinātniski pierādījumi, ka ar karstumu apstrādāto laktobaktēriju uzsūkšanās spēcina kaķa dabisko aizsardzību, stimulējot antivielu sekrēcijas apjomus zarnu traktā. Šīs antivielas spēj neitralizēt vīrusus un sliktās baktērijas, kas pēc tam tiek izvadītas no organisma. Ar karstumu apstrādātās laktobaktērijas arī veicina veselīgas zarnu mikrofloras veidošanos.

Veselīgs zarnu trakts nodrošina efektīvu visu kaķa barībā esošo neaizvietojamo uzturvielu absorbēšanu. Iekšēji izpaudušās priekšrocības, kuru efekts redzams arī no ārienes.

Kaķa ādai, kas parasti apslēpta zem kažoka, ko mums tā patīk glāstīt, ir izšķiroša loma kā fiziskai barjerai starp iekšējo un ārējo vidi; āda palīdz mazināt ķermeņa šķidruma zudumus un aizsargā to pret ārējās vides agresiju. Omega-6 neaizvietojamās taukskābes (kuras kaķi nespēj sintezēt paši un kurām ir tik svarīga loma viņu veselībā) ir nozīmīga veselīgas ādas un apmatojuma komponents. Iekļautas kaķa barībā optimālos apjomos, tās tiek uzsūktas zarnās, iekļūst asinsritē un nonāk organisma šūnās. Omega- neaizvietojamās taukskābes ir vitāli svarīgas, lai āda spētu kalpot par spēcīgu barjeru pret ārējās vides ietekmi.