Your Pet, Our Passion.
Pro Plan logo
Izproti kaķa aknu slimību
Kaķis sēž uz gultas

Izproti kaķa nieru slimību

2 minūtes lasāmviela
Pro Plan logo
Sponsorējis Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Kaķiem, tāpat kā cilvēkiem, nieres ir dzīvībai svarīgs orgāns, kas veic vairākas ķermenim nozīmīgas funkcijas, tostarp:

  • asins filtrēšana, nodalot nevajadzīgās vielas (kas vēlāk tiek izvadītas ar urīnu);
  • minerālvielu un asinsspiediena regulācija;
  • dzīvībai svarīgu hormonu ražošana.

Nieru mazspēja ir izplatīta kaķu saslimšana, īpaši gados vecākiem kaķiem, kuriem šī Slimība kļuvusi hroniska.

Nieru mazspējas veidi

Akūta nieru mazspēja ir pēkšņi nieru darbības traucējumi. Tos kaķim var izraisīt infekcija vai apēsti toksīni. Dažkārt tie ir ārstējami, taču ne vienmēr.

Hroniska nieru mazspēja veidojas ilgākā laika periodā — no dažiem mēnešiem līdz vairākiem gadiem. Tās iemesli var būt dažādi, sākot ar infekcijām un beidzot ar ļaundabīgiem audzējiem, taču parasti iemesls nav zināms. Kad tiek diagnosticēta hroniska nieru mazspēja, tā jau ir kļuvusi neārstējama. Par laimi, pastāv zāles, ar ko palēnināt slimības attīstību un atvieglot simptomus.

Kā attīstās hroniska nieru mazspēja

Agrīnā stadijā veselās nieru daļas kompensē slimības skartās nieru zonas, pārņemot to darba slodzi. Tomēr, slimībai progresējot, tiek zaudētas arvien vairāk darbspējīgo zonu un veselās zonas vairs nespēj paveikt vajadzīgo darba apjomu. Šajā stadijā kaķis izrādīs nieru mazspējai raksturīgās pazīmes.

Hroniska nieru mazspēja ir progresējoša Slimība, kas dažādā mērā skar daudzus kaķus, veselajām nieru daļām gadu gaitā zaudējot savu funkciju. Parasti šādā situācijā palīdz papildu šķidrumi, īpašs uzturs un zāles, kas palēnina slimības attīstību un ļauj kaķim justies labāk par spīti sliktajam veselības stāvoklim.

Pazīmes, kam jāpievērš uzmanība

Pārmērīga urinēšana: Slimība var ietekmēt spēju koncentrēt urīnu, līdz ar ko kaķa organisms saražo lielu apjomu atšķaidīta urīna. Tāpēc kaķis sāk dzert vairāk, lai atgūtu zaudēto šķidrumu.

Vāja apetīte un miegainība: tā ir zīme, ka ķermenī uzkrājas toksīni, kas parasti tiek izvadīti ar urīnu. Tas var izraisīt arī vemšanu, rīstīšanos un sliktu elpu.

Veterinārārsta noteiktā diagnoze

Ja tev ir aizdomas, ka kaķim varētu būt nieru Slimība, konsultējies ar veterinārārstu. Veterinārārsts gribēs veikt urīna un asins analīzes. Ja kaķim diagnosticēta nieru Slimība, tā parasti tiek ārstēta, kontrolējot uzturu vai lietojot zāles (vai abus – atkarībā no slimības smaguma pakāpes).

Kā uzturs var palīdzēt

Ir pierādīts, ka pielāgots uzturs samazina nieru mazspējas pazīmes un palēnina slimības attīstības gaitu. Tāpēc hroniskas nieru mazspējas veiksmīga ārstēšana bieži ir atkarīga tieši no uztura. Veterinārārsts var ieteikt nomainīt esošo barību pret zinātniski izstrādātu uzturu, piemēram, PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS Feline NF St/Ox Renal Function.

Attiecīgie Pro Plan veidotie raksti:

Pro Plan
2 minūtes lasāmviela

Izproti kaķa urīnceļu slimību

7 minūtes lasāmviela

Jauna kaķa uzņemšana mājās: praktiski ieteikumi

2 minūtes lasāmviela

Vai manam kaķim ir pārtikas alerģija?