Your Pet, Our Passion.
PPVD master logo
Bēdīgi pelēks suns guļ uz grīdas.

Kucēna caurejas ārstēšana

4 minūtes lasāmviela
PPVD master logo
Sponsorējis Pro Plan Vet Diets
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Caureja var būt nepatīkama problēma, jo īpaši tad, ja tu jau mēģini apmācīt suni nokārtoties ārpus mājas. Tas jau ir apgrūtinājums pats par sevi, bet tev vēl jānoskatās suņa ciešanās. Nav viegli noteikt, kad caurejai ir nopietns cēlonis un kad ar to var viegli tikt galā.

Šis raksts sniegs informāciju par kucēnu caureju, kā arī praktiskus padomus tās ārstēšanai.

Kas izraisa caureju kucēniem?

Kucēna caurejas izraisītāji var būt dažādi. Vairums no tiem nav nopietni, un tos var viegli novērst.

Stress

Pirmo reizi ierodoties savās jaunajās mājās, kucēns, visticamāk, pārdzīvos stresu. Tas ir tāpēc, ka viņš atrodas pilnīgi jaunā vidē un nepazīst apkārtējos cilvēkus. Pēc dažām dienām šim stresam vajadzētu pāriet.

Jauns uzturs

Caureju kucēnam var izraisīt arī mēģinājumi lietot jaunu barību. Pēc gada vecuma sasniegšanas kucēnam ir jāpāriet no kucēna barības uz pieauguša suņa barību, un tas ir pilnīgi normāli, ja sunim šajā periodā sākas caureja. Dažu dienu laikā kucēnam vajadzētu pierast pie jaunās pārtikas un caurejai vajadzētu beigties. Ja tas nenotiek, apspriedies ar veterinārārstu par iespējamo barības maiņu.

Parazīti

Mazi kucēni var viegli saķert parazītus, kuri var izraisīt caureju. Parazītus bieži var atrast netīros apstākļos — paturi to prātā, izvēloties kucēnu. Parazīti var tikt nodoti arī no mātes bērnam, kas ir viens no iemesliem, kāpēc pirms kucēna iegādāšanās ir svarīgi apskatīt viņa māti. Ja rodas aizdomas par parazītiem, ir jāapmeklē veterinārārsts.

Šī ir tikai daļa no visbiežāk sastopamajiem caurejas iemesliem. Pastāv arī daudzi citi iespējamie cēloņi, tostarp vīrusa infekcijas un izmaiņas ūdens sastāvā.

Kādā gadījumā par kucēna caureju jāvēršas pie veterinārārsta?

Ja kucēnam ir caureja, nav viegli pateikt, vai būtu jāapmeklē veterinārārsts. Tomēr vari novērot vairākas pazīmes.

Pirmkārt, jāpārbauda, vai izkārnījumos nav asiņu. Asinis izkārnījumos nekad nav laba zīme, un tas ir jāuztver nopietni. Ja pamani asinis izkārnījumos, pēc iespējas ātrāk vērsies pie veterinārārsta.

Izkārnījumi ir melni un piķaini? Tas var liecināt arī par nopietnākām problēmām, jo tas nozīmē, ka zarnās ir sagremotas asinis. Tas varētu nozīmēt, ka kucēnam ir iekšēja asiņošana.

Citas pazīmes ir ēstgribas zudums un bieža vemšana.

Ja tavam kucēnam nav nevienas no iepriekš minētajām pazīmēm, visticamāk, viņš nav jāved pie veterinārārsta ar nosacījumu, ka caureja nav bieža un neilgst vairāk par divām, trim dienām.

Kā ārstēt kucēna caureju

Pirmais un, iespējams, visefektīvākais veids ir dažas dienas dot kucēnam maigu uzturu. Sākumā dod kucēnam nelielas vārītu balto rīsu porcijas. Ja tas kucēnam nesagādā grūtības, tad nākamajā ēdienreizē var pasniegt arī nedaudz vārītas vistas. Šādam uzturam vajadzētu nomierināt kucēna vēderu, un diennakts laikā kucēna vēdera izejai vajadzētu atgūt normālu konsistenci.

Ja kucēna veselības stāvoklis neuzlabojas vai pat pasliktinās, pēc iespējas ātrāk jāvēršas pie veterinārārsta. Veterinārārsts ieteiks piemērotākās zāles.

Ja kucēnam caureja ir bieži, tam var palīdzēt īpaši izstrādāts uzturs. PURINA® PRO PLAN® Puppy Sensitive Digestion with OPTIDIGEST satur īpašu uzturvielu kombināciju, kas stiprina gremošanas sistēmu. Tās sastāvā ir viegli sagremojamas sastāvdaļas (piemēram, olas), kas atvieglo gremošanas procesu, un bentonīts (dabiskais māls), kas uzlabo izkārnījumu kvalitāti.

Vairāk par barību uzzini šeit.