Your Pet, Our Passion.
Pro Plan logo
Elzasas laukā

Suņi ar jutīgu gremošanas sistēmu

2 minūtes lasāmviela
Pro Plan logo
Sponsorējis Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Suņi ar jutīgu gremošanas sistēmu

Vai tava suņa gremošanas sistēma ir pilnīgi vesela? Vai viņš ēd ar prieku, jūtas apmierināts, aug un izbauda dzīvi? Lai suns būtu vesels, ir ārkārtīgi svarīgi, lai viņa gremošanas sistēma strādātu pēc iespējas labāk. Dažiem suņiem tas var nozīmēt tādas barības izvēli, kas ir speciāli izstrādāta jutīgai gremošanas sistēmai.

Kāpēc veselīga gremošanas sistēma ir tik svarīga?

Gremošanas sistēma nepārtraukti sargā suni. Tajā atrodas 70 % suņa imūnšūnu, kas aizsargā organismu no toksīniem un veido barjeru starp suni un kaitīgajiem apkārtējās vides mikrobiem. Tā nodrošina arī uzturvielu absorbciju no uzņemtās pārtikas, pārvēršot tās enerģijā un izvadot vielas, kas nav sagremojamas.

Kā atpazīt jutīgu gremošanas sistēmu

Ja tev rodas aizdomas, ka sunim varētu būt jutīga gremošanas sistēma, pievērs uzmanību šiem diviem simptomiem:

Izkārnījumi bieži ir mīksti un slikti veidoti

Samērā bieža caureja un šķidri izkārnījumi ir izjaukta mikrofloras līdzsvara dabiska pazīme. Tomēr, ja tas notiek biežāk, tas var liecināt par pārtikas nepanesību vai alerģiju. Ja tev rodas bažas, aizved suni pie veterinārārsta.

Nevēlama reakcija uz jaunu uzturu

Mainot suņa uzturu, vislabāk to darīt pakāpeniski, jo ātras izmaiņas var novest pie īslaicīgām problēmām. Tomēr, ja pat pakāpeniskas pārmaiņas izraisa vēdera pūšanos vai caureju, tas var liecināt par to, ka suns nepanes jauno uzturu.

Kā uzturs var palīdzēt

Ja tev rodas aizdomas, ka sunim varētu būt jutīga gremošanas sistēma, lūdz padomu veterinārārstam. Viņš, iespējams, ieteiks pāriet uz barību, kas ir speciāli izstrādāta, lai atbalstītu gremošanas sistēmu, piemēram, PURINA® PRO PLAN® with OPTIDIGEST.

Šī barība satur OPTIDIGEST, īpašu uzturvielu kombināciju, kas veicina veselīgu gremošanas sistēmas darbību. Tā satur viegli sagremojamas sastāvdaļas, kas atvieglo gremošanas procesu, un bentonītu jeb dabisko mālu, kas uzlabo vēdera izejas kvalitāti.

Vairāk par barību uzzini šeit.