Your Pet, Our Passion.
PPVD master logo
Suns lec margrietiņu laukā.

Suņu alerģijas

6 minūtes lasāmviela
PPVD master logo
Sponsorējis Pro Plan Vet Diets
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Daudziem suņiem rodas alerģiskas reakcijas uz dažādām lietām. Lai gan alerģiskas reakcijas var būt nopietnas, veterinārārsts varēs palīdzēt tev atrast veidus, kā sadzīvot ar suņa alerģiju. Šajā rakstā apskatīti galvenie suņu alerģijas simptomi un cēloņi, kā arī dažas no daudzajām ārstēšanas iespējām.

Alerģija pret blusu kodumiem

Jebkuram sunim var piemesties blusas, bet ne visiem suņiem rodas alerģiska reakcija pret blusu kodumiem. Sunim, kuram ir alerģija pret blusu kodumiem, rodas izteikta nieze, kad blusas siekalas nonāk saskarē ar ādu.

Tas var izraisīt apmatojuma izkrišanu un atklātas čūlas vai kreveles uz ādas, parasti mugurpusē pie astes pamatnes. Iespējams, tu pamanīsi ādas bojājumus arī citās ķermeņa daļās. Šīs brūces var izraisīt bakteriālu infekciju.

Alerģija pret blusu kodumiem ir daudz nopietnāka nekā tas, ka sunim ir blusas, un to nevar novērst, apgriežot suņa kažoku vai turot suni iekštelpās. Ja tev rodas aizdomas, ka sunim ir alerģija pret blusu kodumiem, konsultējies ar veterinārārstu, lai uzzinātu, kā to labāk ārstēt.

Veterinārārsts var ieteikt specializētu uzturu, kas ir izstrādāts, lai palīdzētu kontrolēt alerģiskas ādas reakcijas, piemēram, PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS® Canine DRM Dermatosis.

Kontaktalerģija

Kontaktalerģiju suņiem var izraisīt daudz kas, tostarp pretblusu apkakles, sāls, ko kaisa uz ceļiem, vilna un augi. Patiesībā avota identificēšana bieži vien prasa cītīgu detektīva darbu.

Kontaktalerģijas pazīmes ir stipra nieze, izsitumi vai izciļņi uz ādas. Tās parādīsies atkarībā no tā, kura ķermeņa daļa nonāk saskarē ar alergēnu. Visbiežāk skartās ķermeņa daļas ir zods, krūtis, vēders un aste.

Lai ārstētu kontaktalerģiju, viena no iespējām ir novērst saskari ar zināmo kairinājumu. Veterinārārsts varēs ieteikt arī citas ārstēšanas iespējas, tostarp pāreju uz īpaši izstrādātu barību, piemēram, PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS® Canine DRM Dermatosis.

Inhalācijas alerģija

Tāpat kā cilvēkiem, arī suņiem var būt alerģija pret koku, zāles un nezāļu ziedputekšņiem, kā arī pret pelējumu, pelējuma sēnīti un mājas putekļu ērcītēm. Patiesībā suņiem ar inhalācijas alerģiju parasti ir alerģija pret vairākām vielām. Inhalācijas alerģija var sākties jebkurā vecumā, tomēr parasti tā sākas vecumā no viena līdz četriem gadiem.

Galvenais inhalācijas alerģijas simptoms ir izteikta nieze un kasīšanās, it īpaši uz sejas un ausīs. Tomēr pastāv arī vairāki citi iemesli, kāpēc suns var kasīties vairāk nekā parasti, tāpēc ir ieteicams apmeklēt veterinārārstu.

Veterinārārsts varēs ieteikt vislabāko veidu, kā kontrolēt alerģiju. Tas varētu nozīmēt pāreju uz īpaši izstrādātu barību. Tā kā daži alergēni uzsūcas caur ādu, bieža mazgāšana ar hipoalerģisku šampūnu var palīdzēt mazināt noteiktu alerģiju izpausmes.

Pārtikas alerģija

Suņiem bieži var rasties alerģija pret pārtiku, kuru viņi iepriekš baudījuši bez problēmām. Visizplatītākais iemesls ir atbildes reakcija uz kādu konkrētu olbaltumvielu pārtikā, piemēram, liellopu gaļu vai cūkgaļu.

Pārtikas alerģijas pazīmes ir nieze, gremošanas traucējumi un elpošanas grūtības. Ja novēro šos simptomus, konsultējies ar veterinārārstu.

Veterinārārsts palīdzēs tev pareizi identificēt produktu, kas izraisa alerģiju. Pirmais solis ir pāriet uz īpašu hipoalerģisku diētu, piemēram, PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS® Canine HA Hypoallergenic, un parasti šādu barību ir nepieciešams lietot no 8 līdz 10 nedēļām.

Hipoalerģisks uzturs ir zinātniski izstrādāts tā, lai mazinātu alerģisko reakciju risku. Pēc tam, kad suns ir pieradis pie jaunās barības, pakāpeniski var atkal iekļaut dažādas sastāvdaļas, līdz tiek noteikts alerģiskās reakcijas cēlonis.

Kad cēlonis ir identificēts, veterinārārsts var ieteikt vislabāko uzturu, lai mazinātu alerģiju un lai suns varētu palikt vesels un apmierināts.