Your Pet, Our Passion.
Amēlija

Mājas istabas dzīvnieku barības neapstrādāto izejvielu speciāliste @Purina

Amēlija
Sastāvdaļas

Sastāvdaļas

Doties uz sadaļu >

Cukuri, piemēram, glikoze, fruktoze, laktoze, maltoze un citi, ir ogļhidrātu grupas, kas tāpat kā olbaltumvielas un tauki ir galvenais makroelements. Neraugoties uz negatīvo uzmanību, ko rada tendences cilvēku uzturā, cukuram mājas istabas dzīvnieku barībā var būt svarīgas funkcijas. Cukuru dabiski satur daudzi augļi, dārzeņi un piena produkti. Neliels daudzums cukura mājas istabas dzīvnieku barībā var kļūt par enerģijas avotu, uzlabot garšu un nodrošināt barības produkta tekstūru un mīkstumu visā glabāšanas laikā. Galvenais riska faktors attiecībā uz kaķu un suņu aptaukošanos ir pārmērīga kaloriju uzņemšana caur visām uzturvielu grupām, nevis tikai ar cukuru vai ogļhidrātiem.


Cukuru dabiski satur daudzi augļi un dārzeņi, ko izmanto mājas istabas dzīvnieku barības gatavošanā, piemēram, āboli, ķirbji, burkāni, saldie kartupeļi, tomāti, zirņi un spināti.

Lielākā daļa ogļhidrātu pilnvērtīgā un sabalansētā mājas istabas dzīvnieku barībā ir “kompleksie” ogļhidrāti (piemēram, graudaugi, kartupeļi un atsevišķi pākšaugi). Ja mājas istabas dzīvnieku barībā ir klātesoši arī vienkāršie cukuri (piemēram, saharoze, dekstroze, fruktoze utt.), tie no kopējās vielmaiņā patērējamās enerģijas veido ļoti nelielu daļu.

Dažiem no tiem ir svarīga loma mājas istabas dzīvnieku uzturā. Piemēram, glikoze ir galvenais enerģijas avots ķermeņa šūnām, savukārt laktoze ir svarīga agrīnajai attīstībai. Gan suņi, gan kaķi vielmaiņas procesos spēj izmantot mājas istabas dzīvnieku barībā ietilpstošos pārtikas cukurus. Neliels daudzums cukura var uzlabot mājas istabas dzīvnieku barības garšu. To izmanto, lai piešķirtu barībai dabiskus aromātus, piemēram, gatavošanas procesā kombinējot cukuru ar citām sastāvdaļām, barībai vari piešķirt “grauzdētu” vai “grilētu” aromātu. Citas cukura funkcijas mājas istabas dzīvnieku barībā: tas palielina produktu glabāšanas laiku, nodrošinot vizuāli pievilcīgu krāsu vai uzlabojot tekstūru un produkta mīkstumu.

Termins ‘dažādi cukuri’, kas norādīts mājas istabas dzīvnieku barības marķējumā, ir kategorijas apraksts, kas var attiekties uz dažādiem cukuriem (piemēram, saharozi, fruktozi, glikozi u. c.). Tas vienmēr jālieto daudzskaitlī (“cukuri”), pat ja receptē ir tikai viens cukura veids.

Daudzi cilvēki mājas istabas dzīvnieku barībā esošo cukuru saista ar aptaukošanos, uztverot cukuru par tās cēloni. Tomēr viens no galvenajiem aptaukošanās riska faktoriem suņiem un kaķiem ir pārmērīga kaloriju uzņemšana. Gramam cukura ir mazāk kaloriju nekā gramam tauku vai olbaltumvielu. Galvenais cukura diabēta riska faktors suņiem un kaķiem ir tieši aptaukošanās, nevis uzturam pievienotais cukurs. Svarīgākais ir saglabāt ideālu ķermeņa svaru un ierobežot tādas barības daudzumu, kas nav pilnvērtīga un sabalansēta, lai tā nesastādītu vairāk par 10% no mīluļa kopējā uzņemto kaloriju apjoma.