Your Pet, Our Passion.
Dženifera

Tehniskās komunikācijas vadītāja un veterinārārste @Purina

Dženifera
Sastāvdaļas

Sastāvdaļas

Doties uz sadaļu >

Mājdzīvnieku barība ar vienu olbaltumvielu avotu (jeb monoproteīnu) nozīmē, ka tā satur tikai viena veida olbaltumvielu avotu: vai nu dzīvnieku, vai augu izcelsmes. Mājas mīluļiem, kuriem nav diagnosticēta pārtikas alerģija vai nepanesība, barošana ar viena olbaltumvielu avota uzturu tiem nesniedz nekādu papildu labumu.


Suņiem un kaķiem, kuriem ir barības nepanesības klīniskās pazīmes (t. i., nevēlamas reakcijas uz barību: barības izraisītas alerģijas vai barības nepanesība), viena avota olbaltumvielu diētu var izmantot kā diagnostikas metodi un arī kā ilgtermiņa terapiju. Lielāko daļu barības nepanesību rada olbaltumvielas, tāpēc viena avota olbaltumvielu uzturs var palīdzēt ierobežot iespējamo alergēnu iedarbību, labvēlīgi ietekmējot suņus un kaķus ar alerģijām vai produktu nepanesību.

Profilaktiski lietojot mājdzīvnieku barību ar vienu olbaltumvielu avotu, kas attiecīgi ierobežo organisma saskari ar dažādām olbaltumvielām, var rasties organisma imūnsistēmas normālas reakcijas traucējumi. Tāpēc veselīgiem mājdzīvniekiem barībā esošo olbaltumvielu avoti nav jāierobežo, kamēr vien tos baro ar pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.