Bengālijas kaķis

Bengālijas kaķis

Bengālijas kaķis ir liels, slaiks un ļoti muskuļots. Tam ir resna aste, ko kaķis tur nolaistā stāvoklī. Bengālijas kaķim raksturīgais biezais un grezni plankumainais vai marmora raksta kažoks pastiprina tā līdzību ar savvaļas kaķi. Uz tā platās galvas ir izvietotas mazas ausis un izteiksmīgi ūsu spilventiņi, bet tā mandeļformas acis ieskauj melnas kontūras. Aste ir resna un virzienā uz melno galu pakāpeniski sašaurinās. Nevienas citas kaķu šķirnes apmatojumam nepiemīt zeltains vai perlamutra dūmakas efekts (vizuļošana), kas raksturīga dažiem Bengālijas kaķiem. Šī šķirne var būt arī ļoti prasīga, jo ir ārkārtīgi aktīva.

Bengal
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Bengal
  • Activity : High
Bengal
  • Noise: High

Temperaments

Bengālijas kaķi ir diezgan sirsnīgi. Pēc dabas tie ir ārkārtīgi enerģiski un rotaļīgi. Bengālijas kaķi ir inteliģenti. Šķiet, ka uz visu sev apkārt viņi lūkojas kā uz potenciālu rotaļlietu. Šie kaķi ir veikli un viņiem patīk rāpties. Tiem var būt īpatnēja balss, kas tiek aprakstīta kā dūdošana vai čivināšana, vai kā neparasta čerkstoša skaņa. Bengālijas kaķi ir ļoti runātīgi, viņiem ir plašs vārdu krājums, balss dažkārt var būt diezgan griezīga, īpaši neparastās situācijās. Lai kliedētu garlaicību, šiem kaķiem dienas laikā nepieciešams kompanjons, kā arī jānodrošina iespēja rāpties un simulēt medības.

Izskats

Bengālijas kaķu īsais, spīdīgais apmatojums nav pārmērīgi jākopj, bet viņiem patiks uzmanība, ko tie saņem kopšanas laikā. Kā lielākā daļa īsspalvaino kaķu, arī Bengālijas kaķi paši ļoti labi spēj apkopt savu apmatojumu. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Bengālijas šķirnes kaķiem iedzimtas slimības vēl nav konstatētas, bet uzskata, ka sirds slimības hipertrofiskās kardiomiopātijas izplatība šo kaķu vidū var būt lielāka nekā dažām citām šķirnēm. Dažiem Bengālijas kaķiem ir lielāka nosliece uz kaķu infekciozo peritonītu.

Šīs sugas izcelsme

ASV

Bengālijas kaķi ir salīdzinoši jauna kaķu šķirne, kas sākotnēji izveidota ASV, krustojot Āzijas leopardkaķi ar mājas kaķi. Bengālijas kaķu šķirnes nosaukums veidots no to priekšteču latīniskā nosaukuma Felis Bengalensis (Āzijas leopardkaķis). Bengālijas mājas kaķu šķirnes veidošanas mērķis bija saglabāt izteikto fizisko līdzību ar skaisto savvaļas priekšteci, vienlaikus padarot kaķi par patīkamu un uzticības cienīgu ģimenes pavadoni. Šobrīd Bengālijas kaķi ir piektā populārākā šķirne Apvienotajā Karalistē.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.