Burmas kaķis

Burmas kaķis

Burmas kaķis ir vidēja izmēra kaķis ar noapaļotu galvu un elegantu, taču izteikti muskuļotu ķermeni. Šī šķirne nav tikpat liela un izturīga kā Britu īsspalvainais kaķis vai tikpat slaida un gracioza kā Siāmas kaķis. Tam ir lielas un mirdzošas acis, kas var būt jebkādā dzeltenās krāsas tonī, un bieži vien var šķist, ka krāsa maina toņus atkarībā no apgaismojuma. Aste ir taisna ar noapaļotu, sašaurinātu galu. Burmas kaķa raksturīgākā īpašība ir tā smalkā, īsā, spīdīgā apmatojuma kažoks, kas cieši pieguļ ķermenim. Burmas kaķa kažokam ir 10 krāsu variācijas, taču, lai arī kādā krāsā būtu kažoks, tā vēdera daļa vienmēr būs gaišāka nekā muguras daļa un krāsu pāreja būs pakāpeniska.

Burmese
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Burmese
  • Activity : High
Burmese
  • Noise : High

Temperaments

Burmas kaķis ir ārkārtīgi draudzīgs dzīvnieks, kas ļoti pieķeras cilvēkam, tāpēc tam nepieciešama cilvēku uzmanība, lai tas justos laimīgs. Burmas kaķu šķirne ir ļoti prasīga. Šīs šķirnes kaķis pastāvīgi sekos saimniekam pa pēdām, skaļi pieprasot uzmanību — tas var pat uzrāpties pa saimnieka kāju, lūdzot, lai to paņem klēpī un samīļo! Tā kā šie kaķi ir ļoti runātīgi, tie bieži apsveiks saimnieku ar atgriešanos mājās vai pieprasīs sev vēlamo, kā arī iesaistīsies visās aktivitātēs. Burmas kaķi ir uzticīgi saimniekam, un tos dažkārt dēvē par suņveidīgiem kaķiem, jo daudziem šīs šķirnes pārstāvjiem patīk spēlēt priekšmetu ķeršanas un pienešanas spēli. Tie ir ļoti inteliģenti un spēj atrisināt problēmas, piemēram, durvju atvēršanas problēmu, tāpēc šie kaķi prot veiksmīgi izkļūt no telpām!

Izskats

Burmas kaķi nav pārmērīgi jākopj, jo paši rūpējas par sevi, bet viņiem patiks uzmanība, ko iespējams saņemt ķemmēšanas laikā. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Burmas kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Uzvedība

Šie kaķi mīl kontaktēties ar saviem saimniekiem, tie izbauda kopšanas procedūras, glaudīšanu, cilvēku sabiedrību un vēlas piedalīties ģimenes dzīvē. Kaķiem atšķirībā no suņiem nav nepieciešamas lielas iekštelpu platības, ja vien tie netiek audzināti kā iekštelpu kaķi, taču ideālā gadījumā tiem ir nepieciešama droša zona brīvā dabā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Tiem nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Burmas kaķi ir diezgan veselīgi, bet dažām šķirnes līnijām raksturīga nosliece uz cukura diabētu. Dažkārt jauniem Burmas kaķiem konstatē hipokaliēmisku polimiopātiju (muskuļu vājumu, ko izraisījis zems kālija līmenis asinīs). Dažiem Burmas kaķiem ir konstatēts neparasts traucējums, kas pazīstams ar nosaukumu kaķu mutes un sejas sāpju sindroms. Šīs slimības gadījumā pārmērīgi pastiprinās laizīšanas un košļāšanas kustības un ķepu likšana pie mutes, kas kaķim var būt ļoti traucējoši. ASV konstatētas galvas un galvas smadzeņu deformācijas, bet Apvienotajā Karalistē šādi gadījumi nav novēroti. Dažām Burmas kaķu šķirnes līnijām ir raksturīgi arī neparasti ēšanas ieradumi. Šie kaķi ēd vilnas auduma izstrādājumus un citas neēdamas lietas (to dēvē par perversu apetīti).

Šīs sugas izcelsme

Mjanma

Tumši brūno kaķi, kas pēc ķermeņa aprisēm atgādina Siāmas kaķi, pirmo reizi no Tālajiem Austrumiem uz Kaliforniju atveda 20. gadsimta 30. gados. Tā kā tajā laikā Amerikā nebija citu Burmas šķirnes pārstāvju, ievesto kaķeni Vong Mau sapāroja ar tumši brūnas un melnas krāsas iezīmju Siāmas runci. Selektīvās pavairošanas rezultātā izveidoto jauno šķirni ar tumšu apmatojumu, kādu mēs to pazīstam mūsdienās, nosauca par Burmas šķirni. Burmas kaķu šķirni vispirms atzina Amerikā, un uz Eiropu to atveda 20. gadsimta 40. gados. Kopš tā laika selekcijas programmās ir iegūtas dažādas apmatojuma krāsas.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.