Abesīnijas kaķis

Abesīnijas kaķis
Abesīnijas kaķis ir elegants, vidēja lieluma kaķis ar spēcīgu, lokanu ķermeni un garām, slaidām kājām. Tam ir apaļa, ķīļveida galva ar šķirnei raksturīgiem nelieliem pušķīšiem ausu galos un lielas, mandeļu formas acis. Abesīnijas kaķa īsajam, pieguļošajam apmatojumam ir raksturīgs tikings, ko izraisa dažādu krāsu joslas uz katra matiņa. Visizplatītākā apmatojuma krāsa ir sārta, taču pastāv arī vairāki citi toņi.
  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Lielisks ģimenes kompanjons

Izcelsme

Abesīnijas kaķis ir līdzīgs Āfrikas savvaļas kaķim, ko uzskata par mājas kaķa priekšteci. Abesīnijas kaķa vēsture Apvienotajā Karalistē ir mazliet neskaidra, bet, iespējams, uz Apvienoto Karalisti to no Abesīnijas (tagad Etiopijas) 19. gadsimta 60. gados atveda karavīri. Pirmos Abesīnijas kaķus krustoja ar Britu īsspalvainajiem kaķiem, bet vēlāk — ar austrumu šķirnēm. Abesīnijas kaķēni ar garu apmatojumu metienos konstatējami jau daudzus gadus. Kopš 20. gadsimta 70. gadiem no tiem tiek veidota atsevišķa šķirne, kas pazīstama kā Somālijas kaķi.

Izcelsmes valsts

Abesīnija (Etiopija)

Citi nosaukumi

Abesīnieši, savvaļas kaķi

Temperaments

Abesīnijas kaķis ir mierīgs, saprātīgs un ziņkārīgs. Šim kaķim patīk cilvēka sabiedrība, un tas pieķeras ģimenei. Šīs šķirnes kaķiem patīk plašums un aktīvas nodarbes, padodas kāpšana, un viņi novērtē dārzu, kurā ir daudz koku un augstu vietu. Abesīnijas kaķi ir rotaļīgi, bet ar savu raksturu, un tiem piemīt diezgan daudz saprāta, tāpēc tie nerada lielu nekārtību!

Veselība

Abesīnijas kaķiem var būt iedzimta slimība, ko sauc par piruvātkināzes deficītu un kas var izraisīt anēmiju. Šīs slimības diagnostikai ir pieejams uzticams tests. Topošajiem saimniekiem vajadzētu pavaicāt selekcionāriem, vai viņu kaķi ir pārbaudīti un nav mantojuši šo slimību. Dažās valstīs ir konstatēta acu slimība, ko sauc par progresējošu tīklenes atrofiju un kas izraisa progresējošu aklumu, tādēļ ir vērts vaicāt selekcionāram arī par šo problēmu.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Abesīnijas kaķa apmatojums ir viegli kopjams. Kaķim patiks, ja tā apmatojumu sukās vai ķemmēs. Ja vēlies iegūt profesionālu mirdzumu, vari veikt „pulēšanu”, ar mitru zamšādu maigi glaudot kaķi, lai padarītu apmatojumu mirdzošu. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Ja arī šī šķirne kopumā šķiet bērniem ļoti piemērota, jāņem vērā, ka katram kaķim ir savs atšķirīgs temperaments un raksturs, kas atkarīgs no saņemtās apmācības un dzīves pieredzes. Lūdzu, konsultējies ar patversmi, ja esi izlēmis pieņemt savu draugu no tās, lai iegūtu sīkāku informāciju par konkrētā kaķa uzvedību.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.