Balinēzijas kaķis

Balinese

Balinēzijas kaķis ir skaista, eleganta, vidēja izmēra šķirne ar tādām pašām garām, graciozām apmatojuma joslām kā Siāmas kaķim. Tam ir slaids un graciozs ķermenis, pagarināts purns un lielas ausis, kuru galos var būt pušķīši. Kaķim ir smalks, zīdaini gaisīgs apmatojums, kura matiņi var būt vienu līdz vairākus centimetrus gari un cieši pieguļ ķermenim. Aste ir gara un kupla ar daudz garākiem matiņiem. Balinēzijas kaķim nav kuplas pavilnas, tāpēc tas tiek oficiāli klasificēts kā kaķis ar vidēji garu apmatojumu. Acis ir gaiši zilas, un tām raksturīga orientālo kaķu acu forma un izvietojums. Apmatojumu rotā tādi paši krāsu plankumi (uz ausīm, purna, kājām, ķepām un astes) un maska kā Siāmas kaķiem. Balinēzijas tipa kaķus ar plankumiem, kas papildina Balinēzijas kaķiem raksturīgos, ASV dēvē par Javas kaķiem.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Šķirne ir hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Balinēzijas kaķi būtībā ir Siāmas kaķi ar garu apmatojumu. Pirmo reizi pamanīti 20. gadsimta sākumā. Sākotnēji selekcionāri kaķēnus ar garo apmatojumu atdeva citiem. Šķirne tika izveidota pēc Otrā pasaules kara. Sākotnēji tai deva nosaukumu „Siāmas kaķi ar garo apmatojumu”. Nosaukumu nomainīja uz „Balinēzijas kaķis”, jo šie kaķi atgādināja elegantos Tālo Austrumu tempļu dejotājus. 1961. gadā Balinēzijas kaķus atzina Amerikā, taču Eiropā Balinēzijas šķirnes kaķus ieveda vien 20. gadsimta 70. gadu vidū.

Izcelsmes valsts

Amerika

Temperaments

Balinēzijas šķirnes kaķu temperaments ir līdzīgs kā Siāmas kaķiem, bet daži saimnieki uzskata, ka Balinēzijas kaķi ir nedaudz mierīgāki. Tomēr Balinēzijas kaķi aizvien ir mazliet ekstraverti un pieprasa cilvēka uzmanību. Balinēzijas kaķi ļoti daudz izmanto balsi, un šķiet, ka viņi ar saviem saimniekiem pat sarunājas. Šie kaķi vēlas būt ģimenes locekļi. Vajadzība pēc uzmanības nozīmē, ka šiem kaķiem patīk cilvēka sabiedrība, un tie ir piemēroti cilvēkiem, kuri visu dienu nepavada ārpus mājas.

Veselība

Tā kā Balinēzijas šķirnes kaķi ir saistīti ar Siāmas kaķiem, tiem var būt līdzīgi iedzimti veselības traucējumi.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Lai skaisto, bet smalko apmatojumu uzturētu labā stāvoklī un lai tajā neizveidotos samezglojumi un pinkas, Balinēzijas kaķi ir regulāri un bieži jākopj. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Balinēzijas kaķiem ieguvumu sniedz regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadēja veselības pārbaude pie veterinārārsta.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.