Bengālijas kaķis

Bengal

Bengālijas kaķis ir liels, slaiks un ļoti muskuļots. Tam ir resna aste, ko kaķis tur nolaistā stāvoklī. Bengālijas kaķim raksturīgais biezais un grezni plankumainais vai marmorveida raksta apmatojums pastiprina tā līdzību ar savvaļas kaķi. Uz tā platās galvas ir izvietotas mazas ausis un izteiksmīgi ūsu spilventiņi, bet tā mandeļu formas acis ietver melnas kontūras. Aste ir resna un virzienā uz melno galu pakāpeniski sašaurinās. Nevienas citas kaķu šķirnes apmatojumam nepiemīt zeltains vai perlamutra dūmakas efekts (vizuļošana), kas raksturīga dažiem Bengālijas kaķiem. Šī šķirnes kaķi var arī izrādīties ļoti prasīgi, jo izturas ārkārtīgi aktīvi.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Bengālijas kaķi ir salīdzinoši jauna kaķu šķirne, kas sākotnēji izveidota ASV, krustojot Āzijas leopardkaķi ar mājas kaķi. Bengālijas kaķu šķirnes nosaukums veidots no to priekšteču latīniskā nosaukuma Felis Bengalensis (Āzijas leopardkaķis). Bengālijas mājas kaķu šķirnes veidošanas mērķis bija saglabāt izteikto fizisko līdzību ar skaisto savvaļas priekšteci, vienlaikus padarot kaķi par patīkamu un uzticības cienīgu ģimenes pavadoni. Šobrīd Bengālijas kaķi ir piektā populārākā šķirne Apvienotajā Karalistē.

Izcelsmes valsts

ASV

Temperaments

Bengālijas kaķi ir diezgan sirsnīgi. Pēc dabas tie ir ārkārtīgi enerģiski un rotaļīgi. Bengālijas kaķi izturas saprātīgi. Šķiet, ka uz visu sev apkārt viņi lūkojas kā uz potenciālu rotaļlietu. Šie kaķi ir veikli un viņiem patīk rāpties. Tiem var būt īpatnēja balss, kas tiek aprakstīta kā dūdošana vai čivināšana, vai kā neparasta čerkstoša skaņa. Bengālijas kaķi ir ļoti komunikabli, viņiem ir plašs «vārdu» krājums, balss dažkārt var būt diezgan griezīga, īpaši neparastās situācijās. Lai kliedētu garlaicību, šiem kaķiem dienas laikā nepieciešams kompanjons, kā arī jānodrošina iespēja rāpties un simulēt medības.

Veselība

Bengālijas šķirnes kaķiem iedzimtas slimības vēl nav konstatētas, bet uzskata, ka sirds slimības hipertrofiskās kardiomiopātijas izplatība šo kaķu vidū var būt lielāka nekā dažām citām šķirnēm. Dažiem Bengālijas kaķiem ir lielāka nosliece uz kaķu infekciozo peritonītu.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Bengālijas kaķu īsais, mirdzošais apmatojums nav pārmērīgi jākopj, bet viņiem patiks uzmanība, ko tie saņem kopšanas laikā. Kā lielākā daļa īsspalvaino kaķu, arī Bengālijas kaķi paši ļoti labi spēj apkopt savu apmatojumu. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.