Bombejas kaķis

Bombay

Bombejas kaķis ir vidēja auguma kaķis ar spīdīgu, piķa melnu apmatojumu, kas vizuļo kā lakāda. Tā galvai ir viegli noapaļota paura daļa, un uz tās ir izvietotas noapaļotas ausis un plats, nedaudz saplacināts purniņš. Kaķa skaistās vara/zelta krāsas acis ir izvietotas patālu viena no otras, un tās ir apaļas un izteiksmīgas. Ķermenis ir izturīgs un muskuļots ar spēcīgu, taisnu muguru. Deguna āda un acu kontūra ir melnā krāsā, bet ķepu spilventiņi var būt melnā vai tumši brūnā krāsā.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Bombejas kaķis ir viens no Āzijas grupas kaķiem, kuru selekcionāri ieguvuši, mēģinot izveidot Burmas tipa kaķi tam neraksturīgās krāsās. Apvienotajā Karalistē Bombejas kaķis ir Āzijas šķirnes kaķa melnais paveids.

Izcelsmes valsts

Lielbritānija un ASV

Temperaments

Āzijas šķirņu grupas kaķi ir ļoti draudzīgi un sirsnīgi. Bombejas kaķiem ir unikāla balss, un parasti tie mēdz būt ļoti daiļrunīgi. Šie kaķi ir netradicionāli.

Veselība

Bombejas kaķi parasti dzīvo ilgi un var sasniegt pat padsmit gadu vecumu. Šīs šķirnes kaķu Apvienotajā Karalistē ir maz. Nav zināms, ka šai šķirnei būtu raksturīga kāda konkrēta slimība.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Bombejas kaķu īsais apmatojums nav pārmērīgi jākopj, bet viņiem patiks uzmanība, ko tie saņem kopšanas laikā. Kā lielākā daļa īsspalvaino kaķu, arī šie kaķi paši ļoti labi kopj savu apmatojumu. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Bombejas kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.