Britu īsspalvainais kaķis

British Shorthair
Britu īsspalvainais kaķis ir paliela kaķu šķirne, kuru var raksturot kā druknu vai masīvu. Tam ir noapaļota purniņa un vaigu, ausu, acu un galvas kontūras. Kaķa īsais, platais deguns ir izvietots virs dziļi novietota, izteikta zoda. Šīs īpašības apvienojumā ar dziļi izvietotām krūtīm un īsu, resnu asti veido spēcīgu un izturīgu kaķi. Apmatojums ir īss un biezs, tas nav pūkains, un tam var būt vairāk nekā 100 krāsu un rakstu kombināciju.
  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Britu īsspalvainais kaķis pārliecinoši ir vispopulārākā kaķu šķirne ar ciltsrakstiem Apvienotajā Karalistē. Lai gan rakstiskas liecības par Britu īsspalvainajiem kaķiem ir pieejamas kopš gadsimta sākuma, šī šķirne pastāv vairākus simtus gadu. Šie kaķi lielā skaitā tika eksportēti uz Jauno pasauli, kur tie bija ļoti populāri. Mūsdienās pieejamā krāsu un apmatojuma veidu dažādība tiek nodrošināta, pateicoties labāko ielas kaķu selektīvai pavairošanai 19. gadsimtā un rūpīgai selekcijas plānu īstenošanai līdz pat šai dienai.

Izcelsmes valsts

Lielbritānija

Temperaments

Daži uzskata, ka Britu īsspalvainie kaķi ir kaķu pasaules „mīlīgie milži”. Tie ir mīļi un sirsnīgi pret cilvēkiem un citiem dzīvniekiem. Britu īsspalvainie kaķi nepieprasa nepārtrauktu cilvēka uzmanību un ir klusāki nekā to orientālie līdzinieki. Šiem kaķiem nepiemīt arī ziņkārība, kas sagādā nepatikšanas daudziem orientālo šķirņu kaķiem.

Veselība

Britu īsspalvainie kaķi parasti ir veselīgi, tāpēc nerodas pārāk daudz problēmu. Tā kā agrāk tie ir selekcionēti kopā ar Persijas kaķiem, ir neliela iespēja, ka šiem kaķiem var būt policistisku nieru slimība. Šīs slimības gadījumā rodas nieru darbības traucējumi, jo nierēs veidojas aizvien vairāk cistu un caurumu. Ir iespējams veikt ģenētisku pārbaudi, tādēļ noteikti ir vērts pajautāt selekcionāriem, kāds ir šīs pārbaudes rezultāts viņu kaķiem — labiem selekcionāriem to vajadzētu zināt.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Viens no iemesliem, kādēļ Britu īsspalvainais kaķis pagājušajā gadsimtā kļuva tik populārs, ir tā vieglā kopšana. Apmatojums ir īss un blīvs, un kaķis pats spēj to labi kopt. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.