Burmilla

Burmilla

Burmillas šķirnes kaķi ir vidēja auguma kaķi, kas līdzinās Burmas šķirnes pārstāvjiem. Tiem raksturīgs izturīgs, ļoti muskuļots ķermenis un spēcīga, taisna mugura. Kaķenes ir daudz mazākas un smalkākas par runčiem. Šiem kaķiem ir viegli noapaļota paura daļa, ķīļveida purniņš un tālu viena no otras izvietotas ausis. Izteiksmīgās acis var būt jebkurā tonī — no zeltaina līdz pat zaļas krāsas tonim. Apmatojums ir īss un cieši pieguļ ķermenim, pavilna ir gaiša, bet pārējo ķermeni rotā tipings (tumšākas krāsas matu galiņi) un raksturīgais pieres krāsojums M burta formā.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Burmillas ir Āzijas kaķu šķirņu grupas pārstāvji ar īsu apmatojumu. Šķirne tika izveidota 1981. gadā, nejauši sakrustojot Šinšillas šķirnes runci un violetas krāsas Burmas kaķeni. Kaķēni pēc izskata un uzvedības atgādināja Burmas kaķi, taču tiem bija satriecoši skaistais Šinšillas šķirnes apmatojuma sudraba krāsojums un akcenti. Turklāt šie kaķēni izraisīja tik milzīgu interesi, ka vecākiem ļāva pāroties vēlreiz, tādējādi radot jaunu šķirni.

Izcelsmes valsts

Lielbritānija

Temperaments

Burmillas šķirnes kaķi nav tik trakulīgi kā Burmas kaķi, taču arī ne tik nosvērti kā šinšillas šķirnes kaķi. Burmillas kaķi dievina uzmanību un vēlas būt ģimenes locekļi, lai gan var būt diezgan prasīgi un bieži vien sekot saviem saimniekiem pa pēdām. Tāpat kā vairums Āzijas kaķu, arī burmillas kaķi ir ļoti saprātīgi dzīvnieki un bieži vien spēj atrisināt sarežģītas situācijas, piemēram, durvju atvēršanas problēmu.

Veselība

Veterinārajā literatūrā specifiski veselības traucējumi Āzijas kaķiem nav aprakstīti, taču šīs grupas kaķiem var būt nosliece uz tādiem pašiem veselības traucējumiem kā Burmas kaķiem. Dažām šīs šķirnes līnijām ir lielāka nosliece uz cukura diabētu nekā citu šķirņu kaķiem.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Burmillas kaķa īsais, ķermenim cieši pieguļošais apmatojums nav daudz jākopj, lai gan šiem kaķiem patīk uzmanība, ko tie saņem kopšanas laikā. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.