Ēģiptes mau

Egyptian Mau

Ēģiptes mau šķirne ir eleganta un atlētiska, un to raksturo nejaušā rakstā izveidots punktēts zīmējums. Mau šķirnei purniņā redzama raksturīga unikāla satraukuma izteiksme.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

„Mau” ir vārds, kas ēģiptiešu valodā nozīmē „kaķis”. Šīs šķirnes kaķiem ir satriecoša līdzība ar Senās Ēģiptes mākslas darbos atainotajiem cēlajiem, plankumainajiem kaķiem. Šķirne ir cēlusies no Kairā sastopamajiem plankumainajiem kaķiem, kuru pārstāvi 1953. gadā uz Romu aizveda Krievijas kņaziene. Viņa Itālijā selekcionēja vairākus kaķus ar punktētu apmatojumu. Vēlāk kņaziene pārcēlās uz dzīvi Ziemeļamerikā, kur selekcionāri izveidoja mūsdienās pazīstamo Mau šķirnes kaķi. Uzskata, ka šķirnei raksturīgais galvas apmatojuma raksts atgādina skarabeju, vaboli, ko senie ēģiptieši uzskatīja par svētu. Mau kaķus Apvienotajā Karalistē ieveda tikai 1998. gadā.

Izcelsmes valsts

Ēģipte/Itālija

Temperaments

Ēģiptes mau kaķis ir mīloša un rotaļīga šķirne. Tos dēvē par ārkārtīgi gudriem, un tiem patīk apgūt jaunas prasmes un pastaigāties pie pavadas. Šie kaķi ir izcili ģimenes locekļi, jo tiem patīk kņada un uzmanība. Tā kā Ēģiptes mau kaķi ir aktīvi, tiem ir nepieciešami dažāda veida stimuli, piemēram, rotaļlietas vai rotaļu biedri, it īpaši gadījumos, kad tie uz ilgu laiku tiek atstāti vieni.

Veselība

Ēģiptes mau kaķi nav bieži sastopama šķirne, un pašlaik nav informācijas par nozīmīgiem veselības traucējumiem.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Ēģiptes mau šķirnes kaķiem nav nepieciešama īpaša kopšana, jo kaķis pats spēj apkopt savu īso, smalko apmatojumu, taču tiem patīk, ja tos izsukā ar mīkstu suku, jo tā kaķis saņem uzmanību no sava saimnieka. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.