Korāts

Korat

Korāta šķirnes kaķiem ir īss, spīdīgs un smalks apmatojums, kas cieši pieguļ ķermenim. Tā apmatojumam ir tikai viena krāsu variācija — zilās krāsas nokrāsa ar sudraba krāsas akcentiem. Deguna āda, lūpas un ķepu spilventiņi ir tumši zilpelēkā vai lavandas krāsā. Korāta šķirnes izskats līdzinās krievu zilajam kaķim, taču korātam ir tikai viens apmatojuma slānis, nevis divi, tam ir apaļāka miesasbūve un peridota zaļas acis, nevis smaragdzaļas acis. Šķirnei raksturīga sirds formas galva un lielas ausis un acis, kā arī modra izteiksme. Ķermenis ir spēcīgs un muskuļots, nevis garš kā Siāmas kaķim vai drukns kā Britu īsspalvainajam kaķim.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Korātam ir dots tāds pats nosaukums kā kādai Taizemes provincei. Taizemē, kur šo šķirni bieži dēvē par Sīsavatas kaķiem (tulkojumā — liela laime), korātu pāris bija tradicionāla dāvana līgavai. 19. gadsimtā korāts Lielbritānijas kaķu izstādēs varētu būt pieteikts kā zilais Siāmas kaķis. Amerikā šie kaķi pirmo reizi parādījās 20. gadsimta 50. gados un no turienes Lielbritānijā tika ievesti 1972. gadā. Šī ir viena no dažām šķirnēm, kurai pieejama tikai viena krāsas variācija, proti, šajā gadījumā - sudraboti zila.

Izcelsmes valsts

Taizeme

Citi nosaukumi

Sīsavatas kaķi

Temperaments

Korāta šķirnes kaķi ir klusi, un tiem piemīt maiga daba, taču tie ir ļoti saprātīgi un rotaļīgi. Tie ir ideāli mājdzīvnieki, kas var pilnībā nodoties savam kompanjonam - cilvēkam.

Veselība

Korāta šķirnes kaķi dzīvo diezgan ilgi un diezgan bieži sasniedz 18 un 19 gadu vecumu. Zināms, ka Korāta šķirnes kaķi slimo ar gangliozidozi – iedzimtu enzīma deficītu, kas ietekmē nervu sistēmu, izraisot paralīzi. Šo slimību var diagnosticēt ar noteiktu testu, tādēļ pirms kaķēna iegādes saimniekam jāpārliecinās, vai konkrētā selekcionāra kaķi ir pārbaudīti un neslimo ar šo slimību.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Korāta šķirnes kaķu īsajam apmatojumam nav nepieciešama īpaša kopšana, taču kaķis izbaudīs sukāšanu ar mīkstu suku, jo tādējādi gūs uzmanību no sava cilvēku drauga. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.