Kornvolas rekss

Cornish Rex

Kornvolas rekss ir muskuļains kaķis ar slaiku un staltu miesasbūvi. Tas ir smagāks nekā izskatās. Kaķim ir gara, ķīļveida galva, plakans galvaskauss un lielas, augstu uz galvas izvietotas ausis. Tā visraksturīgākā īpašība ir viļņots apmatojums, kas pieskaroties ir maigs un mīksts. Viļņotajam apmatojumam nav akotmatu, un tam ir jācirtojas, radot nelīdzenas virsmas efektu. Ūsas cirtojas, tāpat kā pārējais ķermeņa apmatojums. Kornvolas reksa šķirnei piemīt savdabīgs aromāts, ko daži saimnieki raksturo kā nedaudz līdzīgu siera aromātam. Šķirnes apmatojums var būt jebkāda veida krāsā un rakstā.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Šķirne ir hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Kornvolas rekss par savu eksistenci var pateikties dabiskai mutācijai, ko 1950. gadā Kornvolā atklāja fermas kaķēnam — tam bija sprogains apmatojums. Šis kaķēns tika sapārots ar savu māti, ka rezultātā jaunajā metienā divi kaķēni piedzima ar sprogainu apmatojumu, kas tagad ir šķirnes raksturīgā iezīme. Devonas reksu un Kornvolas reksu sprogainā apmatojuma mutācija atšķiras. Sapārojot Devonas reksa šķirnes kaķi ar Kornvolas reksu, metienā būs kaķēni ar taisnu apmatojumu!

Izcelsmes valsts

Anglija (Kornvolas grāfiste)

Temperaments

Kornvolas reksu dabai piemīt nerātnā puse, un to temperamentu var raksturot kā mūžam jauneklīgu! Reksi izturas ļoti saprātīgi, tiem patīk spēlēties un apgūt jaunas prasmes. Tie labprāt vairākas stundas no vietas nodosies priekšmetu ķeršanas spēlei. Lai gan tie ir draiskulīgi kaķi, reksiem patīk arī miera brīži, kad tie labprāt ieritinās saimnieka klēpī. Kornvolas reksi ātri nosalst, tāpēc gulēšanai vienmēr meklē siltāko mājas vietu.

Veselība

Viens no šai šķirnei raksturīgajiem veselības traucējumiem ir hipotrihoze — apmatojuma izkrišana līdz pat kailam ķermenim. Kaķu neparastais apmatojums rada noslieci uz noteiktām ādas slimībām, to vidū pārāk biežām rauga sēnīšu infekcijām.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Kornvolas reksu viļņainais apmatojums jākopj minimāli. Lai likvidētu atmirušos matiņus, vari izmantot gumijas sukas, taču ievēro piesardzību, jo pārmērīga šo suku lietošana var neatgriezeniski sabojāt apmatojumu. Kaķiem ar gaišas krāsas apmatojumu vasaras mēnešos uz ausīm var būt jālieto aizsarglīdzeklis pret sauli. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.