Krievu zilais kaķis

Russian Blue

Krievu zilais kaķis ir vidēji liela līdz liela izmēra šķirne ar elegantu, graciozu ķermeni un garām, tievām kājām. Kaķis pārvietojas tā, it kā staigātu uz pirkstgaliem. Tam ir ķīļveida formas galva ar izteiktiem ūsu spilventiņiem un lielām ausīm. Tā spilgti zaļās, mandeļu formas acis ir izvietotas ar palielu atstatumu viena no otras. Divkāršajam apmatojumam ir ļoti bieza pavilna, un pieskaroties, tas ir smalks, īss un mīksts. Krievu zilā kaķa apmatojuma tekstūra ļoti atšķiras no jebkuras citas šķirnes apmatojuma tekstūras un ir īstena šķirnes mēraukla. Lai gan šķirnes nosaukums ir Krievu zilais kaķis, dažkārt ir sastopami arī melni un balti krievu kaķi. Apmatojuma zilās krāsas vispopulārākā variācija ir gaiša, vienmērīgi zila krāsa ar sudrabainu spīdumu.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Krievu zilā kaķa sākotnējais nosaukums bija Arhangeļskas kaķis, jo uzskata, ka tas Eiropā ieceļoja ar kuģiem, kas nāca no šāda nosaukuma ostas Krievijā (Arhangeļska jeb Erceņģeļa pilsēta no krievu val.). To dēvēja arī par Spānijas kaķi un Maltas kaķi, it īpaši ASV, kur pēdējais nosaukums dominēja līdz pat gadsimta sākumam. Taču pastāv neapstrīdami pierādījumi, kas saista kaķa izcelsmi ar Krieviju. Liels skaits kaķu ar līdzīgu apmatojumu ir sastopams Skandināvijā, un šo kaķu biezais apmatojums norāda uz dzīvi ziemeļnieciskā klimatā. Lai gan apmatojuma zilā krāsa tiek uzskatīta par šīs šķirnes standarta krāsu, ir sastopami krievu kaķi arī ar melnas un baltas krāsas apmatojumu. Šīs krāsu variācijas radās Otrā pasaules kara laikā, kad daži atlikušie krievu zilā kaķa šķirnes īpatņi tika sakrustoti ar Britu zilajiem kaķiem un Siāmas kaķiem, lai saglabātu šķirni.

Izcelsmes valsts

Krievija

Temperaments

Krievu zilais kaķis ir kluss un jutīgs, dažkārt kautrīgs un atturīgs, taču tiek uzskatīts, ka tas ir ārkārtīgi uzticīgs savam izvēlētajam cilvēku draugam. Tas var baidīties no svešiniekiem, kā arī var paiet ilgs laiks, līdz tas sadraudzējas ar cilvēkiem. Kad šis kaķis ir ieguvis mīlošas mājas, tam patīk spēlēties ar rotaļlietām un lēkāt, rāpties un joņot pa māju. Tas ir ārkārtīgi veikls un ātrs.

Veselība

Krievu zilie kaķi ir veselīgi.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Tāpat kā vairumam īsspalvaino šķirņu, arī krievu zilajam kaķim nav nepieciešama intensīva kopšana, lai saglabātu apmatojuma veselību, taču šie kaķi mīl uzmanību, tāpēc izbaudīs sukāšanu ar mīkstu suku. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķim ik gadu ieteicams veikt veselības pārbaudes, vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.