Meinkūns

Maine Coon

Meinkūnam, lielākajai no kaķu šķirnēm, ir spēcīgs, muskuļots ķermenis un izturīgas kājas. Tam ir robusts purniņš un lielas, tālu viena no otras izvietotas un nosmailinātas ausis. Apmatojums ir garš un biezs, un to veido pavilna, ko nosedz masīvs, spīdīgs, ūdensizturīgs akots. Apmatojums uz galvas, kakla un pleciem ir īsāks un pakāpeniski pagarinās muguras, sānu un astes daļā. Apmatojums uz vēdera un kāju augšdaļā ir biezs un pinkains. Kaķiem raksturīga apkakle, kas sākas pie ausu pamatnes. Šī rota izteiktāka ir runčiem. Astes apmatojums ir garš un gaisīgs. Ausu galus rotā pušķīši. Arī uz ķepām ir pušķīši, kas rada sniega kurpju efektu. Meinkūnu šķirnes kaķu apmatojumam ir vairāk nekā 30 krāsu variāciju. Acis var būt zaļā, zelta vai vara krāsā — baltas krāsas kaķiem iespējamas zilas krāsas acis vai acis divās krāsās.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Lielisks ģimenes kompanjons

Izcelsme

Meinkūna senči bija garspalvaini kaķi, kurus 19. gadsimta 50. gados Amerikas Menas štatā ieveda jūrnieki. Šos kaķus sapāroja ar vietējiem īsspalvainajiem kaķiem. Pēcnācēji bija lieli, spēcīgas miesas uzbūves kaķi ar pusgaru apmatojumu un kuplu asti, kas atgādināja jenota asti, no kā arī ir cēlies nosaukums meinkūns jeb Menas jenotveidīgais kaķis. Kaķiem izveidojās biezs un blīvs apmatojums, kas ļāva izturēt bargās Menas ziemas. Speciālas meinkūnu izstādes tika organizētas jau 19. gadsimta 60. gados, un šīs šķirnes kaķi kļuva par ļoti populāriem mājdzīvniekiem. Meinkūnu Apvienotajā Karalistē ieveda 20. gadsimta 80. gados.

Izcelsmes valsts

Amerika

Temperaments

Meinkūniem ir maiga daba, un tie ir ļoti rotaļīgi un draudzīgi. Tiem patīk cilvēku sabiedrība, tāpēc tie ir labi mājdzīvnieki. Tā kā meinkūniem ir necili raduraksti, iespējams, tāpēc tos bieži vien var atrast saritinājušos visdīvainākajās vietās. Šai šķirnei patīk dzīve brīvā dabā, tādēļ tās pārstāvjiem ir nepieciešama iespēja kaut kur uzrāpties un imitēt medīšanu. Meinkūniem ir raksturīga burvīga, klusa, čivinoša balss.

Veselība

Meinkūnu vidū ir liela sirds slimības hipertrofiskās kardiomiopātijas izplatība. Šo kaķu vidū ļoti izplatīta ir arī gūžas displāzija. Pirms kaķa iegādes pajautājiet selekcionāram par šīm abām slimībām.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Ņemot vērā meinkūna apmatojuma garumu, kaķis prot diezgan sekmīgi to apkopt pats, taču apmatojumam joprojām ir nepieciešama bieža kopšana, lai saglabātu to labā stāvoklī. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Ja arī šī šķirne kopumā šķiet bērniem ļoti piemērota, jāņem vērā, ka katram kaķim ir savs atšķirīgs temperaments un raksturs, kas atkarīgs no saņemtās apmācības un dzīves pieredzes. Lūdzu, konsultējies ar patversmi, ja esi izlēmis pieņemt savu draugu no tās, lai iegūtu sīkāku informāciju par konkrētā kaķa uzvedību.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.