Regdolls

Ragdoll

Regdolls ir liela, spēcīga un impozanta kaķu šķirne ar tai specifisku apmatojuma rakstu. Taču šīs šķirnes kaķi izturas ārkārtīgi relaksēti un mierīgi, radot ļenganas lupatu lelles iespaidu, no kā arī ir radies šķirnes nosaukums. Platajai pierei ir plakana augšdaļa, un starp ausīm ir plata atstarpe. Regdollam ir lielas, piesātināti zilas acis. Ķermenis ir garš un muskuļots ar platām krūtīm, īsu kaklu un spēcīgām kājām. Ķepas ir lielas, apaļas un pūkainas, bet aste — gara un kupla. Regdolla apmatojums ir zīdains, biezs, vidēji garš līdz garš, un pieaugušiem kaķiem ir jābūt apkaklei un kuplām „biksēm”. Regdolla šķirnes kaķu apmatojumam ir četri dažādi rakstu veidi, un katram no rakstu veidiem ir iespējamas četras krāsu variācijas. Iespējams arī „cimdots” regdolla apmatojums, kam ir papildu balti plankumi uz ķepām.

  • Mierīgas šķirnes kaķis
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Lielisks ģimenes kompanjons

Izcelsme

Pirmie Regdolla šķirnes kaķēni piedzima 20. gadsimta 60. gados Kalifornijā. Tie, visticamāk, radās, sapārojoties baltai Persijas kaķu ciltsmātei (kaķenei) ar Birmas šķirnes vai Birmas tipa šķirnes runci. Paņemot kaķi klēpī, tas kļūst ļoti mierīgs un tikpat ļengans kā lupatu lelle, no kā arī ir radies šķirnes nosaukums. Daži selekcionāri uzskata, ka šī īpašība ir negadījuma rezultāts, kurā cieta grūsnā kaķene, taču ģenētiski nav iespējams, ka kaķēni pārmanto traumas sekas.

Izcelsmes valsts

Amerika

Temperaments

Regdolls, iespējams, ir pati mierīgākā kaķu šķirne no visām mājas kaķu šķirnēm. Šie kaķi būtībā ir apmierināti ar visu un nav prasīgi, kā arī vairumā situāciju saglabā pacietību. Tiem piemīt ārkārtīgi maiga un relaksēta daba, un tie kļūst par uzticamiem mājdzīvniekiem, kas ļoti pieķeras saimniekam. Par šiem kaķiem klīst leģenda, ka tie ir imūni pret sāpēm, kas, protams, nav tiesa! To relaksētās izturēšanās pamatā ir viņu ļoti uzticīgā daba, nevis sajūtu trūkums.

Veselība

Regdolla šķirnes kaķiem ir raksturīga iedzimta sirds slimība (hipertrofiska kardiomiopātija), kuras gadījumā agrīnā vecumā var rasties sirds mazspēja. Ja apsver iespēju iegādāties šīs šķirnes kaķi, konsultējieties ar selekcionāru.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Regdollu šķirnes kaķiem ir nepieciešama regulāra kopšana, lai saglabātu šo kaķu satriecoši skaisto apmatojumu labā stāvoklī. Ja kopšanas procedūras tiek uzsāktas jau kaķēna vecumā, šīs šķirnes kaķis, tāpat kā arī citu šķirņu kaķi, ātri vien pie tām pierod un izbauda šo procedūru laikā saņemto uzmanību. Ikdienas kopšana novērsīs apmatojuma savelšanos kamolos un cīņu ar nekopta apmatojuma savelšanos un pinkām. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķim ik gadu ieteicams veikt veselības pārbaudes, vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Ja arī šī šķirne kopumā šķiet bērniem ļoti piemērota, jāņem vērā, ka katram kaķim ir savs atšķirīgs temperaments un raksturs, kas atkarīgs no saņemtās apmācības un dzīves pieredzes. Lūdzu, konsultējies ar patversmi, ja esi izlēmis pieņemt savu draugu no tās, lai iegūtu sīkāku informāciju par konkrētā kaķa uzvedību.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.