Savannas kaķis

Savannah

Savannas kaķis ir gara un slaika šķirne ar garām kājām, un īpatņu izmērs ir atkarīgs no tā, cik tuva radniecība konkrētajam pēcnācējam ir ar pirmās paaudzes krustojumu. Sākotnējo paaudžu kaķi ir diezgan lieli. Savannas šķirnes runči parasti ir lielāki par kaķenēm. Šīs šķirnes hibridizācijas ceļā selekcionēto ģenētisko īpašību nejaušu izpausmju dēļ var novērot ievērojamas atšķirības izmērā pat viena metiena ietvaros. Atsevišķu šīs šķirnes kaķu kopējais izskats galvenokārt ir atkarīgs no paaudzes. Kaķi parasti ir plankumaini, taču iespējami arī klasiski vai marmorveida raksts, sniegbalts apmatojuma krāsojums, kā arī zils vai citu blāvu krāsu krāsojums. Ausis ir garas, dziļi ieliektas formas un nosmailinātas (ausu aizmugures vidusdaļu rotā gaišs plankums, ko ieskauj melnas, tumši pelēkas vai brūnas krāsas apmatojums, radot acs zīmējuma efektu), deguns ir plats, bet acis ir iegrimušas zem izteikta uzacu kaula. Savannas kaķu astes zīmējumu veido melnas krāsas gredzeni, kas galā pāriet melnā plankumā, bet to acis var būt zaļā, brūnā vai zelta krāsā.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Neatkarīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Informācija par Savannas kaķu izcelsmi ir diezgan pretrunīga. Tie ir mājas kaķa un servala, vidēja izmēra Āfrikas savvaļas kaķa ar lielām ausīm, krustošanas rezultāts. Šos pirmās krustošanas rezultātā iegūtos kaķus krusto vēlreiz un iegūst mājas kaķus. Šķirnes pirmsākumi meklējami 20. gadsimta 80. gadu vidū, un to ir atzinusi viena kaķu cienītāju organizācija.

Izcelsmes valsts

ASV

Temperaments

Tā kā Savannas kaķi nav bieži izplatīti, ir grūti nosaukt to vispārējās rakstura īpašības un noteikt, cik tie ir paredzami. Daži saimnieki uzskata, ka šie kaķi ir sabiedriski un draudzīgi, satiekot nepazīstamus cilvēkus un citus kaķus un suņus, bet ir saimnieki, kas stāsta, ka svešinieku klātbūtnē šie dzīvnieki var bēgt un slēpties vai atkāpties šņācot un rūcot. Zināms, ka Savannas kaķi spēj no vietas ļoti augstu uzlēkt (2,4 m) un ka tie spēj ātri mācīties. Tiesa gan šī, visticamāk, nav pirmā kaķu šķirne, kurai piemīt šādas prasmes. Šie kaķi ir lieli un spēcīgi un bieži tiek raksturoti kā pašpārliecināti. Savannas kaķiem tiek piedēvēta gan čiepstēšana kā servalam, gan ņaudēšana kā mājas kaķim, gan arī šo abu skaņu apvienojums. Tāpat tiem ir raksturīga diezgan skaļa šņākšana.

Veselība

Vēl nav zināms, vai Savannas kaķiem ir raksturīgi kādi veselības traucējumi, jo šādas ziņas veterinārajā literatūrā nav pieejamas.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Savannas kaķa apmatojums ir viegli kopjams. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.