Siāmas kaķis

Siamese

Siāmas kaķis ir vidēja izmēra kaķu šķirne ar garu, lokanu ķermeni, kas ir graciozs un elegants, taču saglabā muskuļotu iespaidu. Ķermenis ir labi līdzsvarots un atlētisks, kājas — slaidas, bet ķepas — mazas un ovālas. Uzlūkojot kaķi no priekšpuses, tā galva atgādina trijstūri ar taisnām līnijām, kas veido smailu purniņu. Ausis ir lielas, smailas un izvietotas tā, lai turpinātu trijstūra līnijas. Acīm piemīt orientālo kaķu acu forma, un tās ir izvietotas ieslīpi deguna virzienā. Aste ir gara, sašaurinās virzienā uz galu, un tās apmatojums nav samezglojies. Īsais, smalkais un cieši pieguļošais apmatojums ir gaišā tonī, ko izraibina tumšas, intensīvas krāsas plankumi. Tumšie plankumi veido purniņa masku, kā arī sedz vienīgi ausis, kājas un asti, kas ir ātrāk atdziestošās ķermeņa daļas. Apmatojumam iespējamas daudz dažādu krāsu toņu variācijas. Acis neatkarīgi no apmatojuma krāsas un raksta vienmēr būs dzīvīgā un intensīvi zilā krāsā.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Siāmas kaķi ir viena no populārākajām ciltsrakstu šķirnēm Apvienotajā Karalistē — skaita ziņā vēl populārāki ir vienīgi Britu īsspalvainie kaķi. Iespējams, šī ir viena no visvieglāk atpazīstamajām šķirnēm. Siāmas kaķi ir cēlušies vietā, ko mūsdienās sauc par Taizemi, un šķirne pastāv jau simtiem gadu. Leģenda vēsta, ka Siāmas kaķi esot bijuši svēti un sargājuši budistu tempļus. Siāmas kaķus Lielbritānijā ieveda 19. gadsimta 80. gados. Oriģinālais Siāmas kaķu krāsojums bija klasiskais brūnu punktu zīmējums uz siltas krēmkrāsas apmatojuma ķermeņa, taču rietumu selekcionāri, izmantojot selekcijai citu šķirņu kaķus, ieguva vairāk krāsu variāciju. Oriģinālajiem Siāmas kaķiem bija šķielējošas acis un samezglota aste, ko tagad uzskata par būtisku defektu.

Izcelsmes valsts

Taizeme (agrāk Siāma)

Temperaments

Siāmas kaķis, iespējams, ir tikpat slavens ar savu skaļo, komunikablo temperamentu kā ar savu klasisko izskatu. Šķirne parasti ir draudzīga, ekstraverta un var būt ļoti trokšņaina. Siāmas kaķis pieprasa uzmanību un vēlas būt ģimenes loceklis. Šis kaķis nav piemērots cilvēkiem, kuri visu dienu pavada darbā, jo siāmiešiem nepatīk palikt vienatnē! Risinājums var būt divi viena metiena Siāmas kaķi. Šīs šķirnes kaķi izturas ārkārtīgi saprātīgi, un tiem pastāvīgi ir nepieciešama izklaide. Izklaidei tiem ir nepieciešams nodrošināt rotaļlietas un nagu asināšanas stabu, un šiem kaķiem ir iespējams iemācīt ķert un pienest rotaļlietas.

Veselība

Siāmas kaķi ir ilgdzīvotāji, ziņots, ka daži pārsniedz pat 20 gadu vecumu. Tomēr šai šķirnei ir raksturīgi vairāki veselības traucējumi. Dažu šķirnes paveidu īpatņiem var būt raksturīga nosliece uz dažiem vēža veidiem, piemēram, limfomu un dažiem zarnu audzējiem. Šķiet, Siāmas kaķiem biežāk ir hronisks klepus (bronhu slimība), un tie vemj biežāk nekā citu šķirņu kaķi. Dažu Siāmas kaķu paveidu pārstāvji ēd dīvainas neēdamas lietas (to dēvē par perversu apetīti), piemēram, vilnas auduma gabalus, plastmasu un citus materiālus. Šādas rīcības iemesls nav zināms.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Siāmas kaķu īsais, mirdzošais apmatojums nav pārmērīgi jākopj, taču kaķiem patiks uzmanība, ko tie saņems kopšanas laikā. Tāpat kā lielākā daļa īsspalvaino kaķu, arī šie kaķi paši ļoti labi spēj apkopt savu apmatojumu. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Siāmas kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.