Silkerkas rekss

Selkirk Rex

Šī šķirne ir vidēji liela līdz liela ar masīviem kauliem, kas piešķir kaķim pārsteidzošu svaru un spēka iespaidu. Šķirnei ir drukna miesasbūve, īss purniņš un apaļa galva. Silkerkas reksa apmatojums var būt gan garš, gan īss. Šai šķirnei ir trīskāršs apmatojums (akotmati, otrs akotmatu slānis un pavilna), un visu slāņu matiņi ir viļņoti, piešķirot apmatojumam maigumu. Apmatojuma sprogainības pakāpe atšķiras atkarībā no vecuma, dzimuma, klimatiskajiem apstākļiem un gadalaika. Garspalvainajam Silkerkas reksam astes cirtas ir kuplas un spurojas uz visām astes pusēm. Apkakles mati ir garāki un ierāmē purniņu. Silkerkas reksa šķirnes apmatojumam ir visas iespējamās krāsu un rakstu variācijas.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Silkerkas reksu (garspalvainajai) šķirnei nosaukums dots par godu Silkerkas kalniem Vaiomingā, kur 1987. gadā dzīvnieku patversmē piedzima pirmais šīs šķirnes kaķis. Šim kaķēnam bija neparasti sprogains apmatojums. Ar šo kaķi un tā pēcnācējiem īstenotā eksperimentālā selekcijas programmā konstatēja, ka šī sprogainā apmatojuma mutācija ir dominējoša iezīme — pusei kaķēnu bija sprogains apmatojums. Šī iezīme citām reksu šķirnēm ir recesīva. Silkerkas reksu šķirnes kaķi ir ļoti populāri ASV un Kanādā, kur izteiktā, biezā un sprogainā apmatojuma dēļ tie iesaukti par „aitu kaķiem”.

Izcelsmes valsts

ASV

Citi nosaukumi

Aitu kaķis

Temperaments

Silkerkas reksam piemīt modrs un aktīvs temperaments un maiga, mīļa daba. Šo relaksēto šķirni iepriecina sēdēšana klēpī un čubināšana. Rekss labprāt rotaļājas un kļūst par lielisku ģimenes mīluli.

Veselība

Silkerkas reksa šķirnes kaķi nodzīvo līdz 18–19 gadu vecumam. Dažiem Silkerkas reksiem var izkrist apmatojums. Tā kā Silkerkas reksi ir saistīti ar Persijas kaķiem, šī šķirne Apvienotajā Karalistē ir reģistrēta GCCF (Kaķu cienītāju galvenā padome) reģistrā, un tā tiek pārbaudīta attiecībā uz policistisko nieru slimību, kas raksturīga galvenokārt Persijas kaķiem. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Silkerkas reksiem veselības uzturēšanai nepieciešama vakcinācija, parazītu profilakse un regulāras pārbaudes pie veterinārārsta.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Garspalvainajam Silkerkas reksam ik dienu ir nepieciešams veikt kopšanas procedūras, viegli izķemmējot tā apmatojumu, lai novērstu savēlušos kamolus un pinkas. To iespējams ērti paveikt, izmantojot ķemmi ar platām zobu atstarpēm. Īsspalvainajam paveidam nav nepieciešama tik intensīva kopšana. Abu šķirnes paveidu apmatojuma pārmērīga kopšana iztaisnos sprogas.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.