Singapūras kaķis

Singapura

Singapūras kaķis ir līdzīgs mazam Abesīnijas šķirnes kaķim. Tam ir noapaļota galva ar izteiktu ūsu spilventiņu atdalījumu un īsu, platu purniņu. Ausis ir lielas, dziļi ieliektas. Mandeļu formas acis ir lielas, nedaudz ieliektas un plaši atvērtas. Lai gan šī ir maza izmēra šķirne, kaķu ķermenis ir drukns un muskuļots. Aste ir tieva ar strupu galu. Apmatojums ir īss un gluds, un katru tā matiņu sedz melnas, brūnas un ziloņkaula krāsas joslas. Uz muguras, astes un kājām apmatojums ir tumšāks. Krūšu un vēdera apmatojums ir bālā ziloņkaula krāsā. Melni konturētās acis var būt riekstu brūnā, zaļā vai dzeltenā krāsā.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Singapūras kaķi ir cēlušies Singapūrā. Šķirnes nosaukums nozīmē „Lauvu pilsēta” — tā vietējā malajiešu valodā tiek saukta šī sala. Šie kaķi bija pazīstami kā „notekcauruļu kaķi”, jo tiem patika gulēt notekcaurulēs un dzīvot renstelēs. Ar šo faktu tiek pamatots arī kaķu mazais augums; Singapūras kaķi ir pasaulē mazākie kaķi. Uzskata, ka Singapūras kaķu šķirne ir pastāvējusi aptuveni 300 gadu un cēlusies no kaķiem, kas no visas pasaules Singapūrā ieradās ar kuģiem, krustojoties ar vietējiem savvaļas kaķiem. Vietējās varas iestādes tos uzskatīja par nevēlamiem un periodiski samazināja to populāciju. 1974. gadā iznīcināšanas pasākumi bija tik plaši, ka izdzīvoja tikai trīs Singapūras šķirnes kaķi. Šos kaķus, kā arī 1980. gadā atrasto ceturto kaķi, aizveda uz Ameriku. No šiem četriem kaķiem izveidoja tagad atzītu šķirni. Pirmo Singapūras kaķi Lielbritānijā ieveda 1989. gadā, un tagad to popularitāte strauji pieaug.

Izcelsmes valsts

Singapūra

Temperaments

Singapūras kaķis ļoti pieķeras saimniekam un ir draudzīgs, taču atšķirībā no saviem orientālajiem līdziniekiem tam ir ļoti klusa balss un tas ir atturīgāks. Šis kaķis mīl cilvēku sabiedrību un to apmierina mierīga sēdēšana saimnieka klēpī vai uz pleca — šķiet, ka tam patīk cilvēka izstarotais siltums. Uzskata, ka tam patīk atrasties virs zemes, tāpēc tas bieži vien atrod kādu vietu, piemēram, grāmatplauktu vai skapjaugšu, no kuras var labi pārraudzīt apkārtni. Šīs šķirnes kaķi ir aktīvi, draiskulīgi un vienmēr kāri uz rotaļām. Tie ātri mācās un ir ziņkārīgi un palaidnīgi.

Veselība

Pašlaik ziņojumi par veselības traucējumiem šīs šķirnes kaķiem nav saņemti. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Singapūras kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Singapūras kaķa īsajam, pieguļošajam apmatojumam nav nepieciešama intensīva kopšana. Taču kaķis izbaudīs sukāšanu ar mīkstu suku un šīs procedūras nodrošināto uzmanību.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.