Šinšilla

Chinchilla

Šinšillas šķirnes kaķu apmatojuma krāsojumam ir tikai viens tonis — balts. Acis vienmēr ir zaļas. Šim kaķim ir plata piere, tālu viena no otras izvietotas ausis un saplacināts, atklāts purniņš. Acis ir lielas, apaļas un gaišas. Lai gan Šinšillas šķirnes kaķiem ir smalkāka kaulu uzbūve nekā vairumam Persijas šķirnes kaķu, to kājas tomēr ir diezgan īsas, druknas un spēcīgas. Aste ir īsa un kupla. Apmatojums ir garš, biezs un krāšņs ar blīvu, mīkstu pavilnu.

  • Mierīgas šķirnes kaķis
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Šinšillas kaķu šķirne patiešām ir specifisks Persijas kaķu paveids. Šķirnes apmatojumam ir viena krāsu variācija — sniegbalts apmatojums ar smalkiem melnas krāsas akcentiem, kas rada sudrabotu mirdzumu. Kaķu smaragdzaļās acis iezīmē precīza melna kontūra. Šinšilla bija pirmā kaķu šķirne, kas tika selektīvi pavairota, lai iegūtu konkrētu apmatojuma krāsu. Pirmo reizi šķirne tika izrādīta 1894. gadā Londonas izstāžu zālē Crystal Palace.

Izcelsmes valsts

Anglija

Temperaments

Šinšillas šķirnes kaķi ir maigas dabas, mīļi un sirsnīgi. Persijas tipa kaķi parasti ir diezgan neaktīvi un klusi. Šinšillas kaķi tiek uzskatīti par daudz draudzīgāku un ekstravertāku šķirni nekā vairums Persijas tipa kaķu.

Veselība

Šinšillas kaķu šķirne ir Persijas kaķu paveids, un ir zināma līdzība ar Šinšillas šķirnes kaķiem un citiem Persijas garspalvainajiem kaķiem, tādēļ daudzas no Persijas kaķiem raksturīgajām problēmām var rasties arī Šinšillas šķirnes kaķiem. Tā kā galvas forma ir saīsināta un purniņš saplacināts, iespējama žokļa deformācija, kuras rezultātā var rasties zobu slimības un iespējami ēšanas un dzeršanas traucējumi. Tā kā nāsis ir mazas un mīkstās aukslējas ir pārāk garas, ir iespējami arī smagi elpošanas traucējumi. Asaru kanāli var būt novirzīti no dabiskā ceļa, līdz ar to acis asaro un pastāvīgi mitrina purniņu, kā rezultātā uz purniņa ādas rodas izsitumi un čūliņas. Plakanais purniņš palielina acu slimību iespējamību. Persijas kaķi var būt tāda gēna nesēji, kas nosaka cistu veidošanos nierēs un nieru mazspējas rašanos (šo slimību dēvē par autosomāli dominantu policistisku nieru slimību). Kad kļuva pieejama sijājošā izmeklēšana, 20. gadsimta 90. gados šo slimību konstatēja vairāk nekā trešdaļai visu Persijas kaķu un īsspalvaino eksotu. Lai gan šķita, ka Šinšillas šķirnes kaķu vidū šīs slimības izplatība ir mazāka, to tomēr konstatēja. Veicot atlasi, selekcionāri tagad cenšas šo problēmu izskaust. Vienmēr lūdziet, lai selekcionārs uzrāda kaķēna selekcijai izmantoto kaķu PNS sertifikātus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Šinšillas šķirnes kaķiem nepieciešama ikdienas kopšana, lai nodrošinātu, ka to garais, gaisīgais apmatojums nav samudžinājies un savēlies kamolos. Nenovēršot kaķa apmatojuma savelšanos, to var būt nepieciešams pilnībā nogriezt un ataudzēt no jauna. Lai izvairītos no apmatojuma notraipīšanas, ik dienu nepieciešams tīrīt turpmāk tekstā norādītās zonas. Šinšillas šķirnes kaķiem ir raksturīgi izdalījumi no acīm, tādēļ acu kaktiņi un purniņa sāni ir regulāri jātīra. Kaķa sēžamvieta un astes apakšdaļa regulāri notraipās ar fēcēm, tāpēc nepieciešams rūpīgi uzraudzīt, lai šīs zonas būtu ideāli tīras, tādējādi izvairoties no traipiem un neglītiem saķepumiem.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.