Šķirne Australian Mist

Australian Mist
Australian Mist ir vidēja izmēra, kaķu šķirne ar īsu apmatojumu, apaļu galvu un lielām, izteiksmīgām, dažādu zaļās krāsas toņu acīm. Šķirnes Australian Mist kaķi neizceļas ar pārmērībām — tie ir vidēja izmēra ar vidēju kaulu uzbūvi un draudzīgu purniņu. Apmatojuma blāvo pamatkrāsu rotā viegls raksts, kas piešķir šķirnei dūmakainu nokrāsu, kā arī sīku plankumiņu zīmējums vai marmorkrāsas virpuļveidīgs raksts. Kājas un asti izrotā gredzeni un svītras, bet purniņš ir konturēts. Šķirnes Australian Mist kaķu apmatojums var būt vairākās krāsās: brūnā, zilā, šokolādes, violetā, karameļu, zelta un persiku.
  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Šķirnes Australian Mist kaķiem ir īss apmatojums. Šī šķirne izveidota Austrālijā 20. gadsimta 70. gados, krustojot Burmas, Abesīnijas un mājas kaķi ar īsu apmatojumu, tādējādi iegūstot kaķi ar plankumainu apmatojumu. Tādēļ sākotnēji šīs šķirnes nosaukums bija Spotted Mist (plankumotais dūmakainais kaķis). Šķirnei Australian Mist attīstoties un parādoties vairākām apmatojuma variācijām, tostarp arī marmorveida apmatojumam, nosaukumu 1998. gadā nomainīja uz Austrālijas dūmakainais kaķis. Apvienotajā Karalistē un Eiropā pagaidām vēl nav daudz šķirnes Australian Mist kaķu, bet šī šķirne attīstās un selekcionāri strādā pie tā, lai šo šķirni atzītu kaķu cienītāju organizācijas.

Izcelsmes valsts

Austrālija

Citi nosaukumi

Plankumotais dūmakainais kaķis

Temperaments

Uzskata, ka šķirnes Australian Mist kaķi ir sirsnīgi, labprāt pavada laiku kopā ar cilvēkiem un citiem mājdzīvniekiem, viegli iekļaujas ģimenē.

Veselība

Ziņojumi par iedzimtiem veselības traucējumiem šķirnes Australian Mist kaķiem nav saņemti.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Šķirnes Australian Mist kaķu apmatojums ir īss un viegli kopjams. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.