Skotu nokareno ausu kaķis

Scottish Fold

Skotu nokareno ausu kaķa vispamanāmākā īpašība ir ausis, kas ir mazas un cieši pieglaustas uz priekšu, nosedzot ausu ārējo gliemežnīcu. Ausu gali ir noapaļoti. Skotu nokareno ausu kaķis ir vidēja izmēra šķirne ar masīvu, kompaktu ķermeni. Tā galva ir noapaļota ar labi izteiktiem ūsu spilventiņiem un izvietota uz īsa kakla. Acis ir lielas un plaši atvērtas, radot mīlīgu izteiksmi. Skotu nokareno ausu kaķa apmatojums ir īss un biezs. Tam raksturīgas dažādas krāsu un rakstu variācijas.

  • Mierīgas šķirnes kaķis
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Iekštelpās dzīvojošs kaķis
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Šķirnei nosaukums dots uz priekšu vērsto nokareno ausu dēļ. Skotu nokareno ausu šķirnes kaķus Skotijā 20. gadsimta 60. gados sākotnēji uzskatīja par dabisku mutācijas rezultātu. Lielbritānijas kaķu izstāžu eksperti un vairāki veterinārārsti uzskata, ka kaķa nokarenās ausis ir nevēlama deformācija, kas neļauj kaķim iztīrīt savas ausis. Nokareno ausu kaķus krustojot savā starpā, parādījās arī mugurkaula, pakaļkāju un astes deformācijas. Tādēļ Apvienotās Karalistes Kaķu cienītāju galvenā padome nolēma neļaut reģistrēt Skotu nokareno ausu kaķu šķirni. Šī šķirne ir populāra ASV un citur.

Izcelsmes valsts

Skotija

Temperaments

Neraugoties uz skotu nokareno ausu kaķa dīvaino izskatu, tam piemīt jauka un maiga daba. Nokareno ausu kaķis nav aktīva šķirne. Tam par iemeslu varētu būt kustību izraisītās sāpes.

Veselība

Skotu nokareno ausu kaķiem mūža laikā var būt sāpes izraisoša deģeneratīva locītavu slimība. Tas skaidrojams ar skotu nokareno ausu kaķiem raksturīgās mutācijas nelabvēlīgo ietekmi uz skrimšļiem, kuras dēļ salokās ausu skrimslis. Slimībai progresējot, locītavas kļūst stīvas, kauli saplūst un kustības kļūst aizvien sāpīgākas un grūtāk izpildāmas. Kaķiem viegla klibošana progresē līdz pat pilnīgai nespējai pakustēties.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Skotu nokareno ausu kaķis spēj pats viegli apkopt savu īso, biezo apmatojumu, tāpēc tam nav nepieciešama īpaša kopšana, taču izsukāšana palīdz likvidēt atmirušos apmatojuma matiņus. Šīs šķirnes kaķim ir grūti patstāvīgi iztīrīt savas ausis, tāpēc saimniekam ir jālikvidē jebkādi ausu sēra vai netīrumu aizsērējumi no auss ārējās gliemežnīcas, lai novērstu infekciju veidošanos.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.